Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,472 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio: “Do marrim nje lojtar krahu. Dragovic, Isla, dhe lojtari i madh..”

Ausilio: “Do marrim nje lojtar krahu. Dragovic, Isla, dhe lojtari i madh..”
Xhorxh Gellci

Pas prezantimit te Andreolli dhe Campagnaro, drejtori sportiv zikalter Piero Ausilio ka ndaluar te flase me gazetaret. Ja fjalet e tij te plota mbi merkaton zikalter:

ISLA: “Me Juventusin nuk kemi gjetur nje vleresim te perbashket, vleresimi i tyre eshte i ndryshem nga i joni. Kemi folur, do te shohim cfare do te ndodhe. Sigurisht, roli i lojtarit te krahut eshte akoma i zbuluar.”

DRAGOVIC: “Dragovic eshte nje lojtar qe e ndjekim dhe qe e njohim mire. Por ne mbrojtje, per momentin, jemi ne rregull. Jemi 6 dhe me Silvestre behemi 7.”

SULMUESI: “Ne sulm jemi shume ne rregull. Do marrim dike ne pritje per te rekuperuar Militon? Jo, jemi ne rregull. Dhe me Militon, qe do te rikuperohet shume shpejt. Po shkon shume mire.”

LOJTARI I MADH: “Presidenti ka deshira dhe ambicje. Nese do na beje nje dhurate, sic ka ndodhur shpesh me te, do ta pranojme me kenaqesi. Nga ai, nuk na ka munguar kurre mbeshtetja.”

LAVEZZI: “Nuk ka absolutisht asnje kontakt.”

LOJTARI I KRAHUT: “Mazzarri po punon me Jonathan dhe ka dy te rinj (Leonardo Longo dhe Mbaye). Eshte ne syte e te gjitheve qe duhet te bejme dicka dhe kemi per te bere.”

ZUNIGA: “Sot per sot konstatojme se nga Napoli eshte deklaruar i pashitshem. Pra per momentin nuk mund te jete nje mundesi. Nese do te behet me vone, do e shohim.”

NAINGGOLAN: “Per momentin nuk eshte nje prioritet, prioriteti eshte lojtari i krahut. Eshte nje zgjidhje e mundshme, por pas nje shitjeje.”

GUARIN DHE RANOCCHIA: “Guarin dhe Ranocchia jane absolutisht dy lojtare te Interit, por nuk ka patur asnjehere oferta.”

SCHELOTTO DHE SILVESTRE: “Me ta kemi qene shume te qarte. Per Silvestre ka patur nje diskutim me Parmen po ka patur nje hap mbrapa. Nuk eshte mundesia e vetme.”

KOVACIC: “Ai eshte shume i zoti, ja u kemi thene qe ne momentin qe e kemi marre. Mund te luaje kudo sepse ka shume talent.”

VAN DER WIEL: “Nuk perjashtojme asnje. Po flasim me Paris Saing Germain, ka nje diskutim te hapur. Mund ta marrim ne huazim? Eh, jemi duke folur…”

JUAN: “Ka akoma tre vjet kontrate. Nuk besoj se do te kete probleme per rinovim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.