Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 23, 2020

Scroll to top

Top

443 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjentet e Lautaros kane ngritur zerin me Interin: “Lautaro duhet qe sa me shpejt ta kete rrogen sa ata te tre…”

Agjentet e Lautaros kane ngritur zerin me Interin: “Lautaro duhet qe sa me shpejt ta kete rrogen sa ata te tre…”
Inter Club Staff

Veshtiresite ekonomike te Barcelones po shtyjne gjithmone e me shume Lautaro Martinez qe te qendroje ne Milano tek Interi.

Klubi zikalter ne javet e ardhshme mund te hape keshtu diskutimet per kontraten e re me lojtarin dhe agjentin e tij.

Por sipas Corriere dello Sport, agjentet e tij e kane ngritur zerin me Interin qe ne takimin e tyre duke kerkuar shume para per lojtarin nese do te ndodhe rinovimi.

“Ndjesia eshte se edhe pse sulmuesi dhe agjentet nuk i kane humbur asnjehere shpresat per nje transferim te Barcelona, realiteti tregon se Barcelona ka veshtiresi ekonomike.”

KERKESA DHE OFERTA

“Interi, ne realitet, ka ndermend qe te ofroje 5 milione euro ne sezon plus bonuse.”

“Por Lautaro ka ide te tjera dhe agjentet e tij kane ngritur zerin ne Milano qe sulmuesi duhet te trajtohet njesoj me yjet e tjere ne skuader.”

“Ai eshte nje nder me te miret dhe nuk shohin arsye se spe duhet te marre me pak se lojtaret e tjere.”

“E te mos harrojme qe sipas tyre, Barcelona eshte gati ti ofroje dyfishin e rroges se Interit.”

“Cfare do te thote kjo gje? Sipas prespektives qe kane agjentet, Lautaro tek Interi duhet te paguhet te pakten sa ata te tre qe marrin me shume: Lukaku, Eriksen dhe Sanchez, qe paguhen me plot 7 milione euro ne sezon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.