Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

777 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Borja Valero: “Do te me kishte pelqyer qe ta transferoja te Napoli, por…”

Agjenti i Borja Valero: “Do te me kishte pelqyer qe ta transferoja te Napoli, por…”
Bujar Berishaj

Borja Valero erdhi nga Fiorentina te Interi gjate merkatos se veres se kaluar per 5,5 milione euro.

Mesfushori spanjoll ishte pike kyce e mesfushes se Interit gjate pjeses se pare se sezonit duke shenuar edhe dy gola.

Por pastaj rendimenti i tij ra dhe ne pjesen e dyte te sezonit ne pjesen me te madhe te kohes ishte ne pankine, me Brozovic e Gagliardini para mbrojtjes qe kishin gjetur ekuilibrat e duhur.

Nderkohe agjenti i tij, Alejandro Camano i intervistuar nga Radio CRC ka zbuluar se ka dashur ta transferoj mesfushorin spanjoll nen hijen e Vezuvit.

“Do te me kishte pelqyer qe ta transferoj ate te Napoli, por ai ka zgjedhur te shkoj te Interi”, ishin fjalet e tij.

Borja Valero erdhi te Interi me shokun e tij te skuadres te Fiorentina, Matias Vecino si perforcime ne mesfushe mirepo nuk arriti te kete impaktin qe pritej ne mesfushen zikalter duke mos pasur nje rendiment te vazhdueshem.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.