Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,989 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ja se si do te ngjaje Interi i 2018-2019: formacioni do jete nje 4-2-3-1 per Champions!

Gazzetta – Ja se si do te ngjaje Interi i 2018-2019: formacioni do jete nje 4-2-3-1 per Champions!
Inter Club Staff

Interi deshiron qe te rrise nivelin e skuadres se pare.

Zikalterit, me ne fund jane rikthyer qe te luajne ne Champions dhe do i japim Luciano Spallettit nje skuader te denje per kompeticionin me te rendesishem nderkombetar.

La Gazzetta dello Sport ka hedhur nje hipoteze se si do te ngjaje skuadra e pare ne vitin e ardhshem dhe ne te eshte dhe Chiesa me Nainggolan, dy emra qe do te benin tifozerine zikalter te enderronin, por edhe tre lojtare te tjere si De Vrij, Asamoah apo Lautaro Martinez.

Ne porte, Samir Handanovic

Ne krahun e djathte te mbrojtjes: Danilo D’Ambrosio

Ne qender te mbrojtjes Milan Skriniar dhe Joao Miranda (ndersa ne stol Stefan De Vrij)

Ne krahun e majte te mbrojtjes, Asamoah

Ne qender te mesfushes Gagliardini ose Brozovic:

Perkrah tyre, belgu Dembele ose Strootman:

Trekuartisti i skuadres do te jete Nainggolan

Ne krahun e majte te sulmit, i perhershmi Ivan Perisic

Ne krahun e djathte, Federico Chiesa (ne stol Candreva)

Dhe ne sulm, bomberi Maurito Icardi dhe ne stol Lautaro Martinez

Kjo eshte paraqitja grafike qe i ka bere Gazzetta dello Sport:

nuova Inter Gazzetta

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.