Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

480 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Karamoh: “Bordeaux skuadra e duhur por kemi folur me Interin dhe na kane thene se…”

Agjenti i Karamoh: “Bordeaux skuadra e duhur por kemi folur me Interin dhe na kane thene se…”
Ardis
  • On 26/10/2018, 15:44

“Karamoh po ben shume mire. Ka ndonje gol, po shfrytezon hapesirat qe po i japin”.

Ne mikrofonat e Tuttomercatoweb.com, Oscar Damiani, agjenti i lojtarit te krahut francez qe luan te Girondins, shprehet i kenaqur nga rendimenti i lojtarit qe menaxhon ne France.

Nderkohe ka shpjeguar edhe motivet pse e shtyne te kthehej, mbas eksperiences ne Itali:

“Edhe atje ka nje konkurrence te mire.”

“Ka preferuar te shkoje ne France, Bordeaux luan ne kupat e Europes dhe eshte nje ‘vitrine’ e bukur. Ne te ardhmen shpreson te rikthehet tek Inter-i”.

“Sipas asaj qe kemi folur me klubin, ata na kane thene qe ne te ardhmen presin qe Karamoh te shpertheje ne Milano.”

Tek Inter-i shpreson te rikthehet edhe Radu, nje tjeter lojtar nen menaxhimin e Damian-it, qe nderkohe po rritet tek Genoa:

“Nderkohe eshte Handanovic, qe pavaresisht se nuk eshte i ri ne moshe, eshte goxha i forte. Andrei eshte pothuajse si ai i zoti, do te prese”.

“Nderkohe mendoj per Genoan, qe kerkon te shfrytezoje kete moment. Ndeshjet e ardhshme i takojne atij, duhet vazhdimisht qe te demonstroje.”

“E kane fajesuar, por qe nuk e meriton, sepse nuk ka pergjegjesi mbi golin e Ronaldo-s”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.