Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

705 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Lazaro zbulon: “Askush nuk ka para. A e dini se Interi do te humbase 50 milione euro nese…”

Agjenti i Lazaro zbulon: “Askush nuk ka para. A e dini se Interi do te humbase 50 milione euro nese…”
Inter Club Staff

“Klubi i Gladbach ishte nje klub shume i pershtatshem per Valentinon, nje klub me nje vizion perfekt sportiv.”

“Une leviza ne kohe dhe e mbylla shume me pare kete marreveshje sepse ishte e qarte se Interi me Conten kishte vendosur qe lojtari do te kishte shume pak hapsira.”

“Shpesh ne keto raste ndodh qe klubet i ofrojne lojtaret e tyre klubeve te tjera dhe keshtu ndodhi edhe ne kete rast.”

“Max Hagmayr, agjenti i Lazaros ka folur per portalin austriak te Oberösterreichischen Nachrichten, per lojtarin e lindur ne 1996.”

Prokuratori me pas ka shtuar edhe disa fjale per gjendjen ekonomike te futbollit dhe te Interit ne kete moment.

“Goditjet e medha te merkatos nuk shihen mire ne kete kohe dhe kjo gje duket qarte edhe nga ato qe po ndodhin ne merkato.”

“Edhe lojtaret vete duhet te mesohen qe te shiten edhe poshte vleres se tyre ne merkato e mbase duke marre edhe kontrata me te lira.”

“Kush ka nenshkruar nje kontrate para pandemise me kushte te mira mund ta konsiderojme me shume fat.”

“Kjo sepse klubet po mundohen me te gjitha menyrat pe te ulur kostot. Shikoni pak Interin: do te humbase 50 milione euro nese do te luhet pa tifoze kete sezon. Edhe sponsorat dhe investitoret po largohen kudo…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.