Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

414 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, sa do te fitoje Pinamonti ne vit tek Interi? “Ja super kontrata qe i ka siguruar Raiola: shifra prej…”

Inter, sa do te fitoje Pinamonti ne vit tek Interi? “Ja super kontrata qe i ka siguruar Raiola: shifra prej…”
Inter Club Staff

Klubi zikalter diten e djeshme ka komunikuar ne menyre zyrtare se ka blere paraqitjet sportive te Andrea Pinamontit.

Ai eshte blere nga skuadra e Genoas dhe eshte rikthyer keshtu ne klubin qe ka debutuar ne futbollin e madh ne Itali.

Ishte nje blerje e pritshme kjo, duke qene se nje marreveshje per kete ka pasur qe nje sezon me pare, kur Genoa e bleu ate nga zikalterit.

Per kete arsye eshte perfolur shume edhe per shifrat e transferimit te Punamontit, qe do te fitonte shume para nese do te rikthehej tek Interi.

Sipas Sky Sport, marreveshja e re e Interit me lojtarin ka bere qe ky i fundit te kete nje rroge prej 2 milione euro. Keto jane shifra prej lojtari te konfirmuar.

Po kohezgjatja e kontrates se tij? Raiola ja ka dale qe ta beje Interin ti ofroje atij nje kontrate 4 vjecare.

Keshtu, per Pinamontin, qe deri me tani ne Serie A ka luajtur me Frosinonen dhe Genoan, eshte kontrata e pare e rendesishme duke qene se ne kater sezone do te marre 8 milione euro ende pa u konfirmuar.

Gjithcka me lart eshte arritur fale aftesive shume te mira negociuese te menaxherit te njohur dhe kontravers, Mino Raiola.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.