Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

476 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Alarm tek Barcelona: “Lautaro duhet te blihet tani. Ndryshe ja sa do te kushtoje ai ne 2021.”

Alarm tek Barcelona: “Lautaro duhet te blihet tani. Ndryshe ja sa do te kushtoje ai ne 2021.”
Inter Club Staff

Duhet blere me patjeter Lautaro Martinez nje ore e me pare. Opsionet jane dy: ose po, ose po.

Keshtu El Mundo Deportivo e hap shkrimin e saj me nje mendim te njohur te Barcelones tashme, por kesaj radhe nuk pranon replika.

Barcelona e deshiron argjentinasin e Interit me cdo kusht dhe El Toro eshte kthyer ne nje obsesion total per ata.

Gjithesesi, sipas tyre, Barcelona duhet te beje nje vlersim tjeter te situates qe mund te rreshkase nga duart e tyre pas nje sezoni.

“Eshte momenti qe te blihet Lautaro Martinez. Nuk ka asnje dyshim per kete. Duhet blere nje ore e me pare.”

“Pavarsisht se jemi ne mes te nje pandemie boterore, cmimi prej 111 milione eurosh per nje diamant si ai duket pak ne kete moment.”

“E te mos harrojme se Interit i interesojne disa lotjare qe mund te perdoren per ta ulur kete cmim.”

“Nderkohe, dicka eshte e sigurt. Nese Barcelona nuk do e bleje dot kete sezon Lautaron, ai ne sezonin tjeter do te kushtoje aq sa Kylian Mbappe dhe Harry Kane. Shifra? Diku tek 170-180 milione euro.”

“Kjo eshte pak por e sigurt. Ai djalosh eshte plot me potencial dhe ka nje te ardhme te ndritur perpara. Te shkelqyer.”

“Ne kete moment Barcelona ka edhe avantazhin e madh qe ka deshiren e lojtarit nga ana e saj, nje deshire qe me kalimin e kohes mund te ndryshoje.”

“Por te mos harrojme edhe Lionel Messin qe po ben gjithcka cfare ka ne dore qe Barcelona te arrije tek lojtari. Nuk eshte nje ndihme e vogel kjo. Lojtari me i mire ne bote po kerkon te luaje me te.”

“Edhe ne Argjentine te gjithe mendojne se kjo do te ishte zgjedhja e duhur per Lautaro Martinez ne kete faze te karrieres.”

“Prandaj, Barca te mos mendohet shume dhe te gjeje me patjeter parate qe duhen per te bindur Interin.”

“Nese Interi nuk bindet, te mendohet edhe nje plan B per te paguar klauzolen nepermjet shitjeve te disa lojtareve.”

Keshtu shprehet El Mundo Deportivo qe ne nje fare menyre tregon siguri ne lidhje me vleresimin ne te ardhmen te lojtarit zikalter.

Ata e mbyllin shkrimin me shprehjen: “Treni Lautaro po kalon nga Barcelona vetem kete sezon. Nese Barca nuk hipen, atehere mbase duhet ta harroje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.