Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

360 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Barcelona, oferte e re per Lautaron: eshte ofruar Rafinha, ja detajet!

Barcelona, oferte e re per Lautaron: eshte ofruar Rafinha, ja detajet!
Inter Club Staff

Telenovela e gjate dhe sfilitese per transferimin tek Barcelona te Lautaro Martinez duket se sot ka mberritur tek nje seri e re.

Sipas asaj qe tregon El Mundo Deportivo ne Spanje, Interi me sa duket po mendohet per oferten e fundit qe ka bere Barcelona.

Klubi katalanas po tenton te fuse ne marreveshje Rafinha Alcantara, nje lojtar qe ka luajtur ne Milanon zikalter ne gjysmen e sezonit te 2017-2018.

Mesfushori Brazilian, aktualisht po luan te Celta Vigo dhe me sa duket ka lene pas shpines demtimet e shumta qe e kane shqetesuar ne vitet e fundit dhe paraqitjet e tij kane qene me te vertete te rendesishme, aq sa kane ngjallur edhe interesin e shume klubeve eurpiane.

Por duke qene se ai eshte ne skadence kontrate ne qershorin e 2021, ai mund te largohet nga Barcelona per 16 milione euro.

Nje cmim ky shume i ulet ne krahasim me 35 milione eurot e kerkuara nga Barca dy vite me pare per te dhe qe shtyne Interin te mos e ekzekutonin te drejten e blerjes per te.

Ne rast se klubi zikalter do te pranoje Rafinhan ne operacionin per Lautaron, Barcelona do duhet qe te gjeje edhe nje lojtar tjeter per ta futur ne marreveshje sepse vleresimi i tij duke qene se eshte 16 milione euro, shifra qe duhet te paguante Barcelona per Lautaron do te ishte diku tek 95-100 milione euro perseri.

Nje kerkese kjo nga ana e Interit qe nuk mund te plotesohet dot nga Barcelona.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.