Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,001 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Barzaghi zbulon: “Inter po e ndihmon klauzola e Bremer? Ne fakt kemi bere disa verifikime dhe kemi marre vesh se…”

Barzaghi zbulon: “Inter po e ndihmon klauzola e Bremer? Ne fakt kemi bere disa verifikime dhe kemi marre vesh se…”
Inter Club Staff

Tek Interi, nje nga emrat me te nxehte ne kete merkato, eshte pikerisht ai i Gleison Bremer, mbrojtesit te Torinos.

Ai ndiqet prej shume kohesh nga Inter, me Ausilion qe ka vene duart keshtu mbi mbrojtesin me te mire te Serie A per sezonin qe sapo ka mbaruar.

Per kete gje ka folur sot Marco Barzaghi, gazetari i njohur sportiv i Sport Mediaset i cili ka treguar keshtu te rejat e fundit per mbrojtesin e Torinos-

“Ne kete moment qe po flasim, konkurenca e Milanit eshte reale. Prandaj Inter duhet te nxitoje pak ne garen per te.”

“Por tashme prej kohesh zikalterit kane nje marreveshje me vete lojtarin. Problemi me i madh per Interin quhet Cairo.”

“Ai po kerkon me shume para nga sa eshte menduar ne fillim. Klauzola per largimin e tij me shifra te ulta ekziston vertete, e kemi verifikuar.”

“Por nuk do te jete e vlefshme ne dimer por ne qershorin e ardhshem. Ai nese rri te Torino, veren tjeter do mund te largohet per dicka me shume se 10 milione euro.”

“Kjo ndryshon pak, sepse Torino nuk do te donte kurre qe te priste veren tjeter dhe ta shiste per aq pak Bremer.”

“Prandaj, ne nje moment apo ne nje tjeter, Torino do te duhet te dorezohet dhe te pranoje oferten e nje klubi qe me shume mundesi do te jete Inter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.