Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

281 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bastoni nuk i harron shoket: “Une ne qender te mbrojtjes sot? Ju duhet ta dini se une tek Interi kam disa maestro qe…”

Bastoni nuk i harron shoket: “Une ne qender te mbrojtjes sot? Ju duhet ta dini se une tek Interi kam disa maestro qe…”
Inter Club Staff

Pas ndeshjes shume te mire diten e djeshme, Alessadnro Bastoni ka shprehur kenaqesine e tij per fitoren ndaj Venezias per mikrofonat e Sky Sport.

“Jam mesuar qe te luaj si mbrojtes qendre por i trete ne te majte. Sot kam luajtur ne nje pozicion te ri per mua.”

“Duhet shume inteligjence qe te luash dhe te levizesh si nje mbrojtes qendre ne mes, por jam gjendur mire sot.”

“Ju nuk duhet te harroni se une tek Interi kam disa maestro te medhenj qe me ndihmojne dhe sot jam ndjere mire.”

Ndeshja me Napolin ju ka dhene besim dhe me pas nuk jeni ndalur me…

“E dinim qe kjo jave ishte nje jave brenda ose jashte. Te humbisje me Napolin do te thoshte te shkoje ne -10 dhe te humbisnim ne Shakhtar do te thoshte se do ulnim shanset e kalimit.”

“Jemi treguar te zotet qe i fituam te dyja.”

Keto fitore ju bejne me te forte?

“Na japin besim. Ne duam te tregojme se nuk kemi fituar rastesisht vjet por kemi fituar se e kemi merituar. Kemi humbur lojtare te forte, por i kemi zevendesuar shume mire.”

Ka ndryshuar dicka ne mbrojtje me Inzaghin?

“Le te themi se vitin e kaluar ka qene nje moment ku kemi provuar te mbrojme lart, por kemi deshtuar.”

“Te luash tre kunder tre ne 90 minuta eshte e veshtire. Prandaj kemi gjetur nje strategji mbrojtse qe na ben te mbrojme me prapa dhe te nisemi me mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.