Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

335 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT e Venezia-Inter – Note fantastike per Calhanoglu! Nderkohe per Correa dhe Barella…

NOTAT e Venezia-Inter – Note fantastike per Calhanoglu! Nderkohe per Correa dhe Barella…
Inter Club Staff

Inter ka fituar ndaj Venezias me rezultatin 0-2 ne transferte dhe Inter ka marre keshtu tre pike te cmuara kete jave.

Nderkohe, keto kane qene notat e lojtareve zikalter sipas FCIN:

HANDANOVIC 6,5 – Nje nate normale administrimi shkundet nga nje e majte e helmuar e Aramu ne pjesen e pare.

Nje pritje jo e thjeshte per shkak te paparashikuesmerise se gjuajtjes, por Handa kesaj radhe ja del mire dhe e pret. Jep siguri sot.

SKRINIAR 6,5 – Nje ndeshje solide, e veshtire per kedo qe te perballej me te. Edhe Okareke, i cili ka qene me i shpejti ne fushe, e kishte te veshtire shume.

Pastaj, ai nuk shihet shume ne sulm sot duke bere qe te jete me kujdesshem prapa. Barella dhe Darmian ishin me prezent perpara duke i dhene atij mundesi te qendronte me prapa. I pakalueshem.

BASTONI 6,5 – Si nje mbrojtes qendre alla-De Vrij ben nje ndeshje duke nisur shpesh here aksionet edhe me siguri tem adhe.

Per kete arsye nuk del perpara sot sepse nuk donte te linte qendren bosh, gje qe do ta bente gjithcka te komplikuar per Interin. Shume i kujdesshem ne cdo nderhyrje.

DIMARCO 6,5 – E interpreton rolin ne menyre pozitive punen e tij ne qendren e majte te mbrojtjes me tre.

Gjithmone perkrah Perisic ne cdo faze perpara. I perqendruar prapa si zakonisht dhe shume i ftohte nga goditjet e lira. Fiton shume korne dhe shfrytezon hapsirat deri ne fund.

DARMIAN 6 – Me pak prezent se zakonisht ne krahasim me Napolin dhe Shakhtar, kjo ishte ndeshja e trete titullare dhe fusha e penalizon pak.

Gjithmone i gatshem te ndihmoje. Sa keq qe del per nje problem muskular qe nuk duhet te ndodhte aspak.

NGA MINUTA E 71 DENZEL DUMFRIES ME NOTEN 6 – Ai futet ne fazen e ftohte te ndeshjes dhe do pak minuta te futet ne te. Mund te shfrytezoje me mire disa topa perpara por punen e tij e ben mire.

BARELLA 6 – Duhet te kishte pushuar por per kete Inter eshte vertete shume e veshtire te luaje pa te ne fushe.

Nuk le asnje centimeter bosh por duket sikur i mungon dicka qe te jete me i kthjellet ne faza te ndryshme te lojes. Edhe pse jo ne maksimum, gjithesesi Inter nuk mund te beje dot pa te.

NGA MINUTA E 81 ROBERTO GAGLIRDINI – Pa vote.

BROZOVIC 6,5 – Koke e ftohte, zemer e nxehte. Ai ben si gjithmone nje pune te shkelqyer per Interin dhe fitorja ndaj Venezias nis pikerisht nga ai.

Triumfues ne cdo top dhe shpesh here i kujdesshem edhe ne rekuperime. Sa here Interi do drite, i hedh syte nga ai.

CALHANOGLU 7 – Ka nje forme te pabesueshme dhe ka fituar nje besim te aftesite e veta si asnjehere me pare.

Derbi per te ka qene pika e madhe e ktheses dhe eshte kthyer ne nje lider te padiskutueshem te skuadres. Me te ne fushe edhe manovra e Interit perfiton shume.

NGA MINUTA E 55 VECINO – Vrapi i tij dhe mushkerite e tij jane te cmuara ne fund, por sa keq qe menaxhon shume keq nje aksion shume premtues ne kundersulm.

PERISIC 6 – Nuk eshte ndeshja e tij e zakonshme sepse Zanetti dukej se e kishte ndezur tv keto kohe dhe i kishte vene nga pas Mazzocchi.

Por fakti se Inter kishte edhe Dimarcon ne te majte, i dha mundesi zikalterit te mos e vuanin markimin e Perisic.

NGA MINUTA E 81 D’AMBROSIO – Pa vote.

CORREA 5,5 – Freskia e tij nuk ndihmohet aspak nga fusha e renduar qe e ndalonte lojtarin te nisej me shpejtesi.

Pas shume pak sekondave per pak sa nuk fiton nje penallti ne zonen e Venezias por me pas humbet neper ndeshje duke mos bere asgje.

NGA MINUTA E 55 LAUTARO MARTINEZ ME NOTEN 6,5 – Menyra si futet ai ne ndeshje eshte nga ato qe deshiron te lere shenje. Dhe keshtu ndodh. Ne fund shenon edhe nje penallti perfekte qe e cliron jo pak.

DZEKO 6,5 – Pavarsisht 90 minutave ne Europe, ai luan titullar edhe ndaj Venecias. Aftesia e tij per te menaxhuar energjite eshte shume e larte.

Por asnjehere ai nuk e ndalon veten qe te vrapoje pas kundershtareve dhe te ndihmoje Interin edhe prapa. Sa keq qe perpara portes nuk u tregua shume efikas, por eshte me te vertete kudo.

TRANJERI INZAGHI 6,5 – Ai beri nje turn over te vogel, por skuadra reagon shume mire. Fitohen tre pike te cmuara.

Ne Venezia fusha eshte e rende dhe entuziazmi i te zoteve te shpise ishte shume i larte. Gjithesesi Interi kishte ardhur me ide te qarta dhe kjo u pa qen e fillim te ndeshjes. Bravo edhe njehere, Simone.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.