Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,701 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Beckenbauer: “Firmosa nje maksi-kontrate me Interin, doja te luaja me Facchetin dhe Mazzolan ne San Siro”

Beckenbauer: “Firmosa nje maksi-kontrate me Interin, doja te luaja me Facchetin dhe Mazzolan ne San Siro”
Bujar Berishaj

I intervistuar nga Bild, Franz Beckenbauer, figure historike e Bayern Munich ku tani mban poziten e presidentit te nderit, ka folur perseri per transferimin e tij tek Inter, qe ne fund nuk ka ndodhur:

“Para Boterorit te 1966 firmosa nje para-kontrate me Interin. Por pastaj ne Itali mbyllen dyert per te huajt dhe une nuk ia dal te shkoj ne Milano. Vlera e asaj kontrate ishte rreth 450.000 euro, qe ishte nje shume mbreslenese e parave ne ate kohe. Atehere ishte e mundshme vetem ne Itali, sepse Italia ishte qendra e futbollit. Inter ishte nje klub i madh me Giacinto Faccheti, Sandro Mazzola dhe nje trajner legjendar si Helenio Herrera. Bayern luante ne nje stadium te vogel, Grunwalder Strasse, kurse ne Milano ishte nje stadium i madh si San Siro dhe une isha i magjepsur nga ajo atmosfere. Doja te shkoja tek Inter me cdo kusht.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.