Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

330 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bergomi nuk ndalet: “Inter ka rrezik te madh ne mbrojtje, por aty eshte De Vrij. Brozo apo Eriksen? Duhet te luaje me patjeter…”

Bergomi nuk ndalet: “Inter ka rrezik te madh ne mbrojtje, por aty eshte De Vrij. Brozo apo Eriksen? Duhet te luaje me patjeter…”
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport ka intervistuar nje nga figurat historike te Interit, ish-kapitenin legjendar Beppe Bergomi.

Ish-mbrojtesi ka folur per derbin e neserm ndaj Milanit.

“E fiton ne momentin ekzakt ku refuzon idene se mund ta humbasesh. Une kam luajtur shume dhe kurre asnjehere nuk kam dhene me pak se 110%.”

“Me ne fund luhet nje ndeshje ndermjet dy skuadrave qe luftojne per vendet e para ne klasifikim: por, jam me shume per Interin se sa per Milanin, sepse zikalterit jane ndertuar kete sezon per te fituar dicka.”

“Milani duhet te arrije ne kater vendet e para dhe eshte mire.”

Si e pergatit nje derbi me vetem nje stervitje?

“Eshte e rendesishme qe te kesh lojtaret e kombetares ne formen e tyre me te mire. Ne pak kohe, ti duhet te pergatisesh gjithcka.”

“Por kundershtaret njihen me njeri-tjetrin, e logjike eshte qe te mendosh se problemet jane te te dyja palet per kete aspekt.”

“Interi do te kete mungesa te rendesishme prapa. Pastaj ata kane humbur edhe Godin qe garantonte shume eksperience.”

“Por De Vrij dhe menyra se si ai eshte solid ne fushe eshte thelbesore. Pastaj Conte do te jete i zoti qe te karikoje mire skuadren duke shfrytezuar kete situate.”

Po ne mes, ke zgjedh ti: Brozovica apo Eriksen?

“Brozovic dukej sikur ishte i destinuar te largohej, por tani qe ka qendruar, nje si Marcelo duhet te luaje gjithmone.”

“Para mbrojtjes mbetet me i zoti ne te dyja fazat. Brozo duhet te rregulloje me mire mesazhet qe dergon per skuadren: kur hap duart sikur ska cfare te beje, te jep nje mesazh jo pozitiv.”

“Eriksen nuk e njoh, nuk e di nese duhet stimuluar apo mbrojtur. Ne Premier ka me pak taktike dhe aty dilte kualiteti i tij.”

“Tani duhet te adaptohet. Kush mund te luaje ne te gjithe krahun? Darmian eshte konservativ. Perisic eshte me sulmues. Duhet kurajo por Antonio e ka.”

Nderkohe, siguria e Interit ndodhet perpara…

“Lukaku dhe Lautaro jane perfundimisht lojtare te medhenj dhe vendoses per kete Inter.”

“El Toro eshte rritur shume dhe cdo ndeshje shton dicka, por ne nje derbi, fiziku i Romelu mund te jete arma decizive.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.