Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

796 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Guarin jashte per shkak te denimit. Por me pas Mazzarri…

CdS – Guarin jashte per shkak te denimit. Por me pas Mazzarri…
Ardi Deda

Corriere dello Sport ne numrin e sotem, zbulon nje prapaskene: Guarin ishte ne pankine ne ndeshjen kunder Livornos jo per zgjedhje taktike por per shkak se eshte ndeshkuar nga skuadra. Mazzarri, i cili ka qene dakort me drejtuesit e shoqerise, e ka ndeshkuar per qendrimin e lojtarit, i cili ka qene i pakujdesshem dhe i shpreqendruar, ne stervitjet e zhvilluara gjate javes, por ka me shume, lojtari nuk eshte denuar vetem per ndeshjen kunder Livornos por per dy ose tre ndeshje. Hedhjen ne fushe ne pjesen e dyte te lojtarit Mazzarri e ka justifikuar me faktin se kishte nevoje per nje lojtar te mesuar te luaj ne qender dhe me fizikun per te perballuar Duncan. Je perse trajneri e ka preferuar kundrejt Kovacic. Me pas erdhi gabimi i kolumbianit i cili u kushtoi shume zikalterve.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags