Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

71 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Jave vendimtare per shitjen e kuotave, situata

CdS – Jave vendimtare per shitjen e kuotave, situata
Xhorxh Gellci

Corriere dello Sport ka bere nje permbledhje te situates te shitjes te kuotave te Interit tek investitoret e huaj.

Sipas Corriere dello Sport, kjo mund te jete nje jave e rendesishme per te ardhmen e Interit ne aspektin e shoqerise. Prej javesh, grupi indonezian i kryesuar nga Erick Thohir eshte ne lidhje te vazhdueshme me Morattin dhe eshte grupi qe ka treguar me shume interes per te hyre ne shoqeri.

Pengesa ne kete moment eshte vetem nje: Manjati do shumicen e paketes aksionare te Interit, pra kerkon 51%, dicka qe Morattit nuk i shkon fare ne mendje ta beje. Sipas gazetes, ideja e numrit nje zikalter eshte qe ne kete pike ndoshta te arrije me kalimin e kohes dhe ne asnje menyre menjehere.

Gjithashtu flitet per nje Thohir shume te vendosur dhe qe do te provoje te zbrese vete ne fushe per tja arritur qellimit, prandaj kjo jave mund te jete decizive ne nje menyre apo nje tjeter. Ne qofte se Thohir do te arrije te futet ne shoqeri, pavaresisht numrit te aksioneve, kjo mund te ishte nje revolucion i vertete, si per shoqerine ashtu edhe per tifozet.

Marre nga: fcinter1908.it

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.