Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

726 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cfare lajmi i tmerrshem nga Belgjika: “Me e keqja per Vanhesuden konfirmohet: lojtari me sa duket ka thyer…”

Cfare lajmi i tmerrshem nga Belgjika: “Me e keqja per Vanhesuden konfirmohet: lojtari me sa duket ka thyer…”
Inter Club Staff

Vanheusden eshte demtuar rende dje ne ndeshjen ndaj Osteanda. Ulerimat e tij kane bere qe ti merret fryma edhe atyre qe nuk ishin ne fushe.

Lojtari me sa duket menjehere i eshte nenshtruar vizitave per te marre vesh shkallen e demtimit te tij dhe sipas lajmeve te para, nuk ka aspak lajme te mira.

Me mbrojtesin e Standart Liezh qe ka dale nga te rinjte e Interit, do te kete keshtu nje mungese teper te gjate.

Kjo eshte me te vertete dicka shume e rende per te ardhmen e karrieres se tij, duke pare se dicka e tille ka ndodhur edhe ne te kaluaren.

Ne daten 27 shtator 2017, ne nje moment ku Interi e kishte perfshire ate edhe ne listen e skuadres se pare, ai u demtua ne nje ndeshje te Youth League me Primaveren zikalter ku perseri ne ate rast ai theu ligamentet e gjurit.”

E me sa duket, ne keto momente ka ardhur edhe lajmi i keq qe te gjithe i frikesoheshin nga Belgjika.

“Zinho Vanhesuden, mbrojtes i Standart Liez dhe Kombetares Belge, ka thyer ligamentet e gjurit te djathte.”

“Analizat e bera sot prane spitalit ne Liezh nuk kane lene vend per asnje dyshim: sezoni i Vanheusden mund te konsiderohet tashme i mbyllur.”

Kujtojme qe per kete lojtar Interi ka nje te drejte blerje qe skadon ne vitin 2021, dhe tashme behet gjithcka shume e komplikuar per transferimin e tij ne Milano.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.