Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

434 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cfare sforco per Luakaku. Corriere zbulon: “Inter, aa shifra e pabesueshme qe i kushton Romelu klubit ne nje vit”.

Cfare sforco per Luakaku. Corriere zbulon: “Inter, aa shifra e pabesueshme qe i kushton Romelu klubit ne nje vit”.
Inter Club Staff

Corriere dello Sport, ne diten e sotme ka folur per sforcon e Interit per te marre perseri ne shtepi Romelu Lukaku gjate kesaj vere.

Ata kane treguar disa detaje ekonomike qe zbulojne me se miri se sa sakrifice e madhe ka qene per klubin e Zhang qe te ktheje belgun ne Appiano.

“Operacioni qe ka lejuar Romelu Lukakun te kthehet ne Milano ka nje vlere te dyfishte per shume arsye te rendesishme”.

“Eshte e vertete qe veren e kaluar belgu i kishte sjelle Interit 115 milione euro, por rikthimi i tij ka ndodhur per shifra shume me te ulta”.

“Gjithesesi, mbetet te theksohet se Inter nuk e kishte mundesine per blerje te medha kete vere, por prape arriti ta merrte ne shtepi”.

“Per Interin, Lukaku do te kushtoje ne total per vetem kete sezon rreth 20 milione euro dhe qe jane nje shifer teper te larte”.

“Lukaku ka ardhur ne huazim per 8 miliome euro plus kater milione euro te tjera bonuse nese fitohet ndonje kupe”.

“Me nje rroge prej 8,5 milione eurosh nderkohe, qe fale Dekretit te rritjes per Interin jane gjihesej rreth 12 milione euro”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.