Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

504 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta, sulm i ashper ndaj UEFA: “Nje cmenduri ajo qe ndodhi dje. Cfare duhet te beje Interi qe…”

Gazzetta, sulm i ashper ndaj UEFA: “Nje cmenduri ajo qe ndodhi dje. Cfare duhet te beje Interi qe…”
Inter Club Staff

Nga Ajax te Liverpool. Ky ishte shorti i Champions League dje qe u perserit dhe qe penalizoi mbi te gjitha interin.

Nga Ajax te kalosht te Liverpool, eshte nje cmenduri e vertete. Me te vertete Ajax jane Kampionet e Hollandes, por jane nje ekip me i pranueshem se Liverpool.

Cfare ndodhi? Historia eshte e njohur tashme. Sipas UEFA, software qe indikon futjen e skuadrave neper vazo, ka pasur nje problem, dhe ka futur Villareal si perplasje te mundshme me Manchester United.

Kjo ishte dicka e pamundur sepse ato kishin qene ne te njejten vazo. Dhe fati ka dashur qe pikerisht te ishte United klubi i zgjedhur nga Arshavin.

Me pas, nga aty kane nisur nje sere gabimesh qe kane detyruar Atletico Madrid te kerkoje riperseritjen e shortit duke qene se atyre i kishte rene me Bayern.

UEFA e ndodhur perpara gabimit te bere, nuk kishte cfare te bente dhe u terhoq, duke perseritur keshtu shortin.

“Dikujt i shkoi edhe shume mire, si puna e Chelsea, qe te dyja heret kapi Lille. Nderkohe dikujt tjeter edhe me keq, si puna e Real, qe kapi PSG heren e dyte.”

“Por nga shorti i dyte, skuadra me e penalizuar ka qene Interi, e cila ne fund po shpresonte vetem te Lille por fati solli Liverpool.”

“Cfare duhet te beje Interi tani qe nga Ajax kaloi te Liverpool? A mban dikush pergjegjesi per keto gjera? Normalisht do te harrohet dhe ndeshjet do te luhen. Por nje njolle turpi per UEFA-n dhe per paaftesine e tyre do te mbete gjate ne memorie.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.