Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

553 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, zbulohet lista e kerkesave te Contes: “Dua keto tre lojtare: nese nuk i blini dot, atehere mos kerkoni…”

Inter, zbulohet lista e kerkesave te Contes: “Dua keto tre lojtare: nese nuk i blini dot, atehere mos kerkoni…”
Inter Club Staff

Pese shitje per tre blerje: eshte kjo lista e kerkesave te Contes, te cilen ai ja ka bere me dije klubit.

Nje plan i mirefillte i tranjerit, i cili i eshte prezantuar drejtuesve pak perpara fillimit te merkatos. Ai ka kerkuar ne radhe te pare uljen e numrit te lojtareve ne skuader, por edhe perqendrimin ne tre objektiva.

Nje ne sulm, nje ne mesfushe dhe nje ne krahun e majte. Dhe prioriteti eshte pikerisht keshtu, nga sulmi duhet te nise gjithcka.

“Tashme dihet, Eriksen eshte ne dalje, Nainggolan ka ikur si dhe ne rast se del nje mundesi e mire, te shitet edhe Perisic.”

Por kush do te vije? Shume natyrisht do te varet edhe nga largimi apo jo i danezit Christian Eriksen ne kete merkato.

Ne rast se ai lagohet per 35 milione euro, Conte ka si emer te pare per mesfushen ate te De Paul, per te cilin Udinese kerkon 30 deri ne 35 milione euro.

Nderkohe, ne sulm, ideja me e nxehte ne kete moment eshte Gervinho, por te mos harrojme edhe mundesine e arte Papu Gomez.

Ne krahun e majte pastaj, gjithmone nese iken Perisic, eshte emri i Emerson Palmierit ai qe intrigon me shume, por Chelsea kerkon shume per te. Nuk eshte se duket nje operacion janari pavarsisht deshires se Contes.

“Fjalet e Contes me sa duket kane qene te qarta: ose me blini keta tre lojtare, ose mos me kerkoni te fitoj me patjeter kampionatin. Une do te bej maksimumin, por ‘armet’ e mia nuk jane nder me te mirat ne Serie A, duke qene se ka skuadra me te mira per ta bere kete gje”, tregon Calciomercato.com.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.