Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

402 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Condo, cfare sulmi ndaj te gjitheve: “Keni bere nje ‘mekat’ te pafalshem ndaj Interit. Keni thene te gjithe se…”

Condo, cfare sulmi ndaj te gjitheve: “Keni bere nje ‘mekat’ te pafalshem ndaj Interit. Keni thene te gjithe se…”
Inter Club Staff

La Repubblica i ka dhene mundesi Paolo Condos, gazetarit te njohur sportiv italian qe te beje nje analize te kampionatit te Interit deri me tani.

Sipas editorialistit te njohur, te gjithe kane bere nje mekat te madh ndaj Interit deri ne kete faze te kampionatit.

“Ato qe kane ndodhur tek Interi pas fitimit te Scudettos, qe te largimi i Contes e deri tek largimi i Hakimi dhe Lukaku, kane futur Interin ne mes te dyshimeve, en mjefull.”

“Ishte me te vertete nje goditje e rende qe Interi nuk mund ta kalonte sikur te mos kishte ndodhur asgje.”

“Ky ka qene motivi qe Interi ka pasur nevoje per kohe per te asimiluar largimet, per te bere ndryshimet e duhura edhe ne fushe.”

“Eshte ndertuar Inzaghi per Conte, Dzeko, Dumfries, Dimarco dhe Calhanoglu per Lukaku, Hakimi, Young dhe Eriksen ne fushe.”

“Por eshte shume me komplekse e gjithe gjeja sepse shkon pertej emrave, duke qene se Lukaku me karakteristikat e tij e bente Interin te luante ne menyre tjeter.”

“Prandaj, nuk ka qene Dzeko ai qe e ka zevendesuar, por Lautaro. Nderkohe, Hakimi eshte zevendesuar nga Darmian dhe jo nga Dumfries qe deri me tani nuk eshte.”

“Pastaj, Young ka ikur por ne vend te tij eshte pothuajse Perisic dhe ndonjehere edhe Dimarco me goditjet e tij.”

“Dhe ende ka per te punuar. Fundet e ndeshjeve kane nevoje per me shume qetesi dhe te qendrojne larg emocioneve te forta si ndaj Napolit.”

“Eshte e vertete qe shtate pike nuk jane shume ne javen e 12, por perseri kater pike nuk jane pak. Duhet shume kujdes.”

“Por keni bere nje ‘mekat’ te pafalshem ndaj Interit. Keni thene te gjithe se Interi nuk eshte ne luften per titull, se Interi eshte shkermoqur.”

“Nuk eshte aspak keshtu. E mbi te gjitha, Interi nuk ka lidhje me Interin e vjetshem. Eshte nje skuader komplet e re me nje tranjer te ri, me ide te re loje dhe ajo qe e bashkon me sezonin e kaluar eshte vetem prezenca e shume lojtareve nga vjet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.