Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

397 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Conte i shkaterruar ne Premier League: “Me vjen keq, per mua eshte e veshtire te flas tani. Jam mesuar te…”

Conte i shkaterruar ne Premier League: “Me vjen keq, per mua eshte e veshtire te flas tani. Jam mesuar te…”
Inter Club Staff

Kunder Wolverhampton ka ardhur humbja e trete radhazi ne kampionat per skuadren e Tottenham e drejtuar nga Conte.

Spurs po mundohen me te gjitha forcat per nje vend ne Champions, por tashme po behet gjithcka shume e veshtire per ta.

Ne fund te kesaj ndeshje eshte pare nderkohe nje Conte i shkaterruar moralisht dhe ne pamje, duke deklaruar se nuk eshte mesuar te luftoje per te tille objektiva.

Nuk eshte ndonje cudi sikur tranjeri te jete penduar per largimin e tij ne vere nga Interi sidomos duke pare se si skuadra zikalter ka arritur te mbaje kompetitivitetin e saj kete sezon.

“Per mua eshte shume e veshtire te flas per nje vend te katert. Kjo sepse une jam mesuar te luaj per objektiva te tjere”, ka deklaruar Conte.

“Pas ndeshjes me Southampton i kam thene te gjitheve se keto humbje bejne pjese ne procesin e rritjes por e dime te gjithe se nuk eshte e lehte te nisesh ndeshje ne kete menyre.”

“Kjo sepse kur shkon 2-0 nuk eshte e thjeshte dhe nuk ke as cfare ben. Kemi krijuar shume raste, por ne fund po flitet per nje humbje tjeter.”

“Kur humb dy ndeshje radhazi ne shtepi dhe nje e ke humbur me Chelsea, per nje skuader qe lufton per Champions behet e pamundur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.