Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2020

Scroll to top

Top

416 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – “A jeni te sigurt qe Lautaro do te rinovoje? Marotta i shqetesuar: ja super rroga qe ai ka kerkuar.”

Corriere – “A jeni te sigurt qe Lautaro do te rinovoje? Marotta i shqetesuar: ja super rroga qe ai ka kerkuar.”
Inter Club Staff

Nese ne ditet e ardhshme nuk do te konkretizohej as interesimi i Barcelones per Lautaro Martinez, atehere Interi dhe Lautaro mund te zgjasin martesen e tyre.

Diten e djeshme agjentet e El Toro kane qene ne seline e Interit pikerisht per te folur per rinovimin e lojtarit.

Por sipas Corriere dello Sport, nuk eshte se ka shume lajme te mira nga ky takim duke pare edhe kerkesat e tyre.

“Interi deshiron ti ofroje Lautaros rreth 5 milione euro, por nga ana tjeter, agjentet e Lautaros tentojne per me shume.”

“Marottes nuk i ka pelqyer aspak kjo gje duke qene se ata mendojne se Lautaro me 5 milione euro eshte nje sakrifice per klubin.”

“Nderkohe nga ana tjeter, agjentet e lojtarit mendojne se Lautaro meriton te pakten te paguhet sa Romelu Lukaku.”

“Ideja eshte se nese do te behet rinovimi, do te behet ne shifrat qe deshiron lojtari sepse Interi do te zhduke nga kontrata edhe klauzolen e largimit.”

“Me siguri do te kete edhe takime te tjera, por kerkesa e Lautaros per momentin eshte konsideruar si shume e larte. Gjithesesi duhet theksuar se jemi ne nje faze embrionale bisedimesh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.