Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

731 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere dello Sport – FPF, Inter nuk heq dore nga lojtaret big: ja strategjia

Corriere dello Sport – FPF, Inter nuk heq dore nga lojtaret big: ja strategjia
Bujar Berishaj

“Fundi i sezonit do te tregoj se sa para duhet t’i bej Interi si plusvalenca”.

“Do te varet shume edhe nga pozita ne kampionat (me vendin e katert perfitohet me shume sesa me te pestin dhe duhet konsideruar bonuset nga sponsoret). Behet fjale per disa milione, te themi mes 30 dhe 40 pa harruar edhe te hyrat qe do te garantohen nga nje partnership nga Kina”.

Kjo eshte ajo qe shkruan Corriere dello Sport, qe provon te qartesoj situaten e bilancit zikalterit ne lidhje me Fair Play Financiar. Askush te Interi nuk deshiron t’i sakrifikoj lojtaret e medheje.

Keshtu do te shikohen rruge tjera per te arketuar milionat e nevojshem. Largimi i sigurt eshte per Kondogbia e Nagatomo, ndersa mund te largohen edhe Santon, Ranocchia dhe Eder. Por pritet te kete shitje edhe nga sektori i te rinjeve.

Mund te largohet Pinamonti qe, nese ne janar nuk do te refuzonte Sassuolon, se bashku me Valiettin do te kishin sjellur nje plusvalence prej 7 milione. Objektivi eshte te sigurohet shifra e njejte, ndoshta me nje te drejte riblerje si ne operacionin e Bonazzolit me Samp.

Fat te tille mund te kete edhe Vanheusden. Ne anen tjeter nje emer i nxehte eshte edhe Zaniolo qe Interi deshiron vetem ta huazoj.

Para mund te arrijne edhe nga Radu, Bardi e Puscas (10 gola mes Beneventos e Novaras), Longo (12 gola te Tenerife para se te lendohej), Manaj dhe Forte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.