Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

fair play financiar

Corriere dello Sport – FPF, Inter nuk heq dore nga lojtaret big: ja strategjia

05/05/2018, 14:31 |

“Fundi i sezonit do te tregoj se sa para duhet t’i bej Interi si plusvalenca”.

“Do te varet shume edhe nga pozita ne kampionat (me vendin e katert perfitohet me shume sesa me te pestin dhe duhet konsideruar bonuset nga … Read More

Gazzetta – FFP, Inter-Uefa dje ne Nyon: ja cfare ka ndodhur saktasisht dhe ajo qe pritet te ndodhe…

20/04/2018, 10:34 |

Dje Interi ka luajtur nje nga takimet me te rendesishem te sezonit, por kesaj radhe ka qene nje ‘ndeshje’ ne tavoline ku si kundershtar ka pasur as me pak e as me shume, por organizmin me te larte te futbollit, … Read More

Fair Play Financiar, sot Interi takon UEFA-n ne Nyon: ja cfare pritet te ndodhe

19/04/2018, 10:48 |

Ka ardhur dita e takimit ne Nyon ndermjet Interit dhe Club Financial Control Body of Uefa.

Ne tavoline, sic eshte thene edhe me pare, do te behet prezantimi dhe shpejgimi i bilancit te fundit te mbyllur nga Interi i cili … Read More

Fair Play Financiar, Interi te enjten ne Nyon. Do te diskutohet me UEFA-ne per…

13/04/2018, 23:43 |

E enjtja e ardhshme do te jete nje dite e rendesishme per Interin.

Drejtuesit zikalter do te udhetojne drejt Nyon ne Zvicer per t’u takuar me UEFA-ne dhe per te diskutuar rreth situates financiare me nje shikim nga e ardhmja.

Read More

Corriere – FPF, Uefa takim urgjent me Milan dhe Inter! Por Milani rrezikon me shume se Interi sepse…

13/04/2018, 16:35 |

Nuk ka paqe per skuadrat milaneze per sa i perket problemeve me Uefan.

Nuk mjaftojne problemet me investimet ne Kine (te dyja skuadrat kane pronere kineze) por Interi dhe Milani duhet te perballen edhe me rregullat e ashpra te … Read More

Inter-FPF, po pritet gjykimi i UEFA-s. Frika me e madhe qendron tek fakti…

06/04/2018, 17:04 |

Interi dhe Milani po presin dite teper te rendesishme per sa i perket te ardhmes se tyre ekonomike. 

Dy klubet milaneze kane caktuar ne axhenden e tyre takim me CFCB, Organ i Kontrollit Financiar te Klubeve te federates se futbollit … Read More

Uefa, ka nisur Fair Play Financiar 2: ja rregullat e reja

28/03/2018, 12:36 |

UEFA sapo ka nisur Fair Play Financiar 2.0.

Organizmi me i madh i futbollit europian dhe ECA (Shoqata e klubeve europiane) ka rimenduar strumentin aq shume te kritikuar dhe jo te pelqyer nga tifozet dhe tani po pritet ‘ok’ perfundimtar … Read More

Gjoba klubeve per FFP, perfiton edhe Inter…

10/09/2014, 19:16 |

Ashtu sic shkruan transmetuesi Fox Sports nga profili i Twitterit, UEFA ka aktivizuar nje mekanizem per rishperndarjen e gjobave te Manchester City, Paris-Saint Germain dhe Zenit Saint Petersburg, klube keto qe nuk kane respektuar parametrat e Fair Play … Read More