Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 23, 2019

Scroll to top

Top

935 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Ja formacioni i Interit ndaj Atalantes: Spalletti pritet te ule ne stol Politanon sepse…

Corriere – Ja formacioni i Interit ndaj Atalantes: Spalletti pritet te ule ne stol Politanon sepse…
Inter Club Staff

“Nainggolan duket se ka pasur permiresime: ndeshja ndaj Barcelones edhe pse me probleme ne kavilje nuk ka sjelle deme ne shtepine zikalter.”

“Belgu – qe ndaj Atalantes pritet ta nise nga pankina gjithesesi – dje ka marre pjese ne punen aerobike ndermjet palestres dhe fushes.”

Kete gje tregon sot Corriere dello Sport e cila siguron tifozet zikalter per gjendjen e belgut.

“Spalletti eshte gati te ridizenjoje nje 4-3-3 zikalter duke besuar perseri tek Joao Mario dhe duke venen e diskutim Vecinon me Gagliardinin me kete te fundit qe pas dopietes ndaj Genoas pritet te perballet keshtu me ish-skuadren e tij.”

“Tekniku zikalter pritet te ule ne stol edhe Politanon per shkak se ai ka vrapuar shume ndaj Barcelones e mund te ndjeje lodhje.”

Ky eshte formacioni i mundshemi Interit sipas Corriere dello Sport:

Samir Handanovic

Sime Vrsaljko

Stefan De Vrij

Milan Skriniar

Asamoah

Marcelo Brozovic

Roberto Gagliardini

Borja Valero (trekuartist)

Antonio Candreva

Ivan Perisic

Mauro Icardi

INTER (4-3-3): Handanovic; Vrsaljko, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Gagliardini, Brozovic, Joao Mario; Candreva, Icardi, Perisic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.