Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

447 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Ja tre TOP PLAYER-at e Interit qe do te rinovojne kontraten ne shtator: detajet

Corriere – Ja tre TOP PLAYER-at e Interit qe do te rinovojne kontraten ne shtator: detajet
Inter Club Staff

Tre jene lojtaret e ardhshem zikalter qe do te rinovojne kontraten dhe behet fjale per tre lojtare shume te rendesishem te skuadres zikalter.

Kete gje e ka shkruar sot Corriere dello Sport qe zbulon se si tre emrat qe tashme mund te quhen TOP PLAYER tek Interi do te zgjasin kontraten e tyre me Interin e do i bashkohen lojtareve te tjere dhe tranjerit zikalter qe kane rinovuar kontraten.

Kjo liste perbehet nga Spalletti, Miranda, Vecino, Gagliardini, Candreva, Dalbert, Berni dhe Bastoni. Por edhe shume lojtare nga Primavera si (Pompetti, Adorante, Roric, Dekic, Nolan dhe Gavioli).

Puna e CFO Gardini, drejtorit sportiv Ausilio dhe zevendesit te tij Bacin vazhdon edhe pasi eshte mbyllur merkato.

Tani eshte koha qe te zgjaten kontratat e futbollisteve. Disa rinovime jane bere per shkak te amortizimit ne bilanc por disa edhe per ti blinduar lojtaret ne skuader.

I pari qe do te rinovoje eshte Icardi: kontrate e zgjatur per te (ne kete moment i skadon ne 2021) dhe do te rritet rroga (Interi ofron 6,6-5 milione dhe Wanda kerkon 8 milione).

Pritet qe Kapiteni te kete nje kontrate te re qe i skaon ne 2023 me Interin dhe pritet gjithashtu qe te kete shum shpejt ne dakordesi edhe per rrogen duke pare deshiren e Icardit per te qendruar.

I njejti diskutim vlen edhe per Skriniar per te cilin Interi ka refuzuar cdo oferte kete vere.

Por natyrisht tani do i ofroje nje rritje rroge me kohezgjatje te re, deri ne 2023 gjithashtu dhe me nje rroge me te larte se 1,5 milione euro qe merr aktualisht.

I fundit ne liste por jo me pak i rendesishmi eshte Epic Brozo.

Kroati merr ne kete moment 2,5 milione euro ne sezon. Edhe per te nje kontrate kater ose pese vjecare dhe me nje rritje te lehte rroge.

Interi beri nje merkato te rendesishme kete sezon por po tenton qe te mbaje ne skuader edhe futbollistet me te mire te saj duke i ofruar kontrata te reja te denja per ta por per te larguar edhe cdo sirene largimi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.