Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

188 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere jep lajmin: “Sot jane paraqitur tre lojtare te tjere ne Appiano per te bere tamponin: tani pritet qe te dale pergjigja per te pare…”

Corriere jep lajmin: “Sot jane paraqitur tre lojtare te tjere ne Appiano per te bere tamponin: tani pritet qe te dale pergjigja per te pare…”
Inter Club Staff

Inter ka rigjetur disa copeza diten e sotme ne Appiano Gentile dhe dalengadale ka filluar te plotesoje puzzle ne prag te derbit.

Sot ne qendren stervitore jane paraqitur per here te pare pas grumbullimit Marcelo Brozovid dhe Andrea Pinamonti.

Sipas Corriere dello Spot, ata kane bere nje test tjeter bashke me lojtaret e mbetur ne Pinetina prej ditesh.

“Diten e sotme, ne dreke, ka ardhur ehde Hakimi, lojtari i trete qe rikthehet ne Milano. Edhe ai do te beje nje test bashke me shoket.”

“Ka nje pritshmeri te madhe per keto teste, sepse do te tregojne nese lojtaret do te luajne dot ne derbi apo jo.”

“Gjithesesi, ata ne Appiano kane shkuar vetem per testin dhe do te kthehen vetem per stervitje individuale deri te premten, ku do te merret vesh kush mund te stervitet ne grup dhe nese ka te infektuar te tjere.”

Pas Bastoni, Skriniar, Gagliardini, Nainggolan, Radu dhe Young shpresa eshte se asnje tjeter lojtar i Interit te mos dale pozitiv.

Jo vetem per derbin, por menjehere pas tij ka ndeshje te rendesishme edhe ne Champions League.

Neser ne Milano pritet te vijne Vidal, Sanchez dhe Martinez, lojtare qe kane luajtur me kombetaret e tyre ne Ameriken Latine.

Nderkohe, ndermjet dites se neserme dhe te premten do te kete nje tampon tjeter per Bastoni: duke qene asimptomatik, ai do te shfrytezoje normativen e re dhe nese testi do te jete negativ do te vihet keshtu ne dispozicion ne kohe rekord per Conten. Por eshte shume e veshtire.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.