Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,949 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere nuk permbahet: “Orsato me i keq ne histori vendosi garen Scudetto: e pabesueshme se si arbitri nuk dha…”

Corriere nuk permbahet: “Orsato me i keq ne histori vendosi garen Scudetto: e pabesueshme se si arbitri nuk dha…”
Inter Club Staff

Me sa duket Corriere dello Sport diten e sotme eshte shprehur shume ashper ne drejtim te Daniele Orsato per ndeshjen e drejtuar nga ai dje.

Arbitri i njohur italian dhe me fame te keqe, ka qene drejtuesi i Milan-Atalanta, dhe sipas Corriere dello Sport, ka ndikuar ne garen Scudetto direkt.

“Ka qene nje nga ndeshjet me te shemtuara ne historine e Orsatos sepse dje nuk ka pare nje faull te Kalulu ndaj Pessina.”

“Pikerisht aty ka nisur avantazhi i Milanit qe ka pare Leaon te shenoje perpara portes pas nje kundersulmi.”

Serie A, Milan-Atalanta, la moviola: Giroud a terra, non è rigore ma è fallo dal limite, ma Orsato non fischia niente - Eurosport

“Nje gabim ky qe kushton shume per Atalanten por edhe per Interin. Orsato mbahet si nje nga me te miret ne bote, por dje ka bere nje paraqitje skandaloze.”

“Si mund te mos jepet faull ai ne fushe, ku nje lojtar pas nje perplasje te tille, nuk mund te kete ate reagim qe pati Pessina kurre pa kontakt.”

“Prandaj themi ka qene Orsato me i keq ne histori. Ai do te perfaqesoje Italine ne Boteror por ky nuk eshte niveli i duhur.”

“Pastaj, ben edhe nje gabim te Djimsiti-Giroud, qe duhet te vershellente, por jashte zone, sepse nuk ishte penallti. E mbyll shume keq kete Serie A duke vendosur direkt doren e tij ne garen Scudetto.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.