Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,436 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Thohir-Ausilio: Torres, Morata dhe…

Corriere – Thohir-Ausilio: Torres, Morata dhe…
Ardis
  • On 22/04/2014, 11:47

Edhe Corriere dello Sport flet per dopio inkursionin Thohir-Ausilio ne Madrid. “Blitz-i i indonezianit dhe i Ausilios, do te jete rasti i duhur per te kontaktuar me shume me Chelsean per Fernando Torres, por edhe per ti hapur rruge transferimit te Morata-s, talenti i Ancelotit qe nuk ka ndermend te rinovoje kontraten qe i skadon me 2015. Ausilio simpatizon Morata-n qe nese duan ta transferojne duhet te paguajne te pakten 15 milione €. Torres mund te vije ne formen e huazimit, me nje pjese te rroges se tij te paguar nga Abramovich. ‘El Nino’ ka bere te ditur se e ardhmja ‘eshte te Chelsea’, por ne realitet Mourinho nuk e shikon ne planet e tij dhe veshtire se mund te terhiqet mbrapsht. Ja pse Interi vazhdon te azhornohet dhe kerkon te kuptoje nese jane mundesite per ecur perpara ne nje nga dy tratativat ose per ‘te kapur’ Dzeko qe pret gjithmone nje propozim te rinovimit te kontrates qe akoma nuk ka ardhur nga Manchester City. Udhetimi ne kryeqytetin spanjoll mund te jete e dobishme per te takuar dirigjentet e Atletico Madrid, qe kerkojne Icardin per te zevendesuar Diego Costa-n i destinuar qe te transferohet tek Chelsea, dhe per te mbajtur kontaktet me shume agjentet qe do jene ne Spanje keto dite”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.