Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

thohir

Suning ne negociata me Erick Thohir per 30% e aksioneve te indonezianit! Merkato dhe stadiumi…

24/06/2018, 22:25 |

Suning nuk e ka ndermend te heq dore nga Interi, perkundrazi kerkon qa kete teresisht nen kontroll.

Corriere della Sera konfirmon se Zhang Jindong ka refuzuar nje oferte per shitjen e Interit dhe tani deshiron te marr edhe 30% te … Read More

Thohir: “E duan Icardin ne Serie A? Ok, te paguajne 400 milione euro! Sa i perket klauzoles…”

28/05/2018, 18:51 |

Erick Thohir kthehet te flas rreth Interit.

Nga Hotel Athlet Century i Xhakartes, presidenti Interit ka dhene nje interviste per mikrofonat e TopSkor duke u fokusuar te Mauro Icardi.

Ai ka shpjeguar situaten e kontrates se sulmuesit argjentinas duke … Read More

Bilance false, Thohir dhe Galliani ne hetim nga prokuroria per disa marreveshje me Genoan

21/04/2018, 12:30 |

Presidenti i Interit, Erick Thohir dhe ish administratori i deleguar i Milanit, Adriano Galliani jane ne hetim ne Milano per ‘bilance fallco’. 

Hetimi eshte hapur ne Genova, per disa operacione me skuadren e Genoa, klubin e Enrico Preziosi dhe ka … Read More

Suning gjithmone e me shume pronare e Interit. Presidenti Thohir do te shese aksionet?

27/01/2017, 17:06 |

Suning eshte hedhur ne sulm dhe deshiron qe te mare plotesisht ne dore Interin. Qe ne qershor, kur kolosi kinez ka blere maxhorancen e aksioneve te Interit, shume gjera kane ndryshuar tek zikalterit. Ne fillim u deshen disa … Read More

Gazzetta – Nje 2016 prej ‘5’ ndermjet Thohir, Zhang, De Boer dhe Pioli: nje det me para i investuar, por…

30/12/2016, 12:44 |

Inter, per La Gazzetta dello Sport 2016 meriton nje note te ulet: noten 5.

“Shume para per asgje. Ne sezonet e fundit, ndermjet Thohir dhe pronareve te rinj Kinez, Interi ka investuar nje mal me para per lojtare … Read More

Asambleja e aksionereve ka perfunduar, aprovohet bilanci: Ne rregull me FPF. Flet edhe Zhang…

28/10/2016, 12:47 |

Perfundon keshtu asambleja e aksionereve te Interit, pas pak fillon konferenca per shtyp.

Ora 12.10 – Scarpini nga Inter Channel tregon se cfare ka ndodhur keshtu kete mengjes: “Jane prezantuar te gjitha rezultatet financiare te Interit gjate asamblese … Read More

De Boer, ne Genoa ndalesa e fundit? Klubi duket sikur ka vendosur. Dy opsione: ja emrat!

28/10/2016, 10:48 |

Pavarsisht suksesit ndaj Torinos dhe nje ndeshjeje mjaft te mire, Frank De Boer mbetet ne dyshim.

Ne fakt, sipas Gazzetta dello Sport, nuk eshte per tu perjashtuar se nje vendim per ndryshimin e tranjerit Interi ta … Read More

Sky – Ja cfare pritet te ndodhe sot tek asambleja e aksionereve te Interit. Gjate konferences…

28/10/2016, 10:28 |

Silvia Vallini ne lidhje direkte me Sky Sport, ka folur per asamblene e aksionereve te Interit e cila do te filloje rreth ores 10:30 dhe ka zbuluar se cfare pritet te ndodhe sot.

Pika me kryesore … Read More

Thohir skuadres: grinte dhe krenari per Interin. Ndersa per De Boer, ka ofruar…

27/10/2016, 11:23 |

Interi eshte rikthyer tek suksesi ndaj Torinos.

Nje fitore e arritur edhe pas fjaleve te Erick Thohir, qe perpara ndeshjes eshte takuar me lojtaret dhe stafin zikalter per ti karikuar sadopak. Takimi, sic tregon Gazzetta dello … Read More

Gazzetta – Moratti rikthehet president i Interit? Ja skenari i mundshem!

01/10/2016, 11:16 |

Massimo Moratti hap portat per nje rikthim te tijin si president i Interit dhe menjehere shperthen nostalgjia.

Por sa shanse ka realisht qe ish numri nje i Interit te rikthehet ne ate pozicion me aq shume … Read More

Gazzetta – Zhang dhe Thohir ne Milano: flitet per rinovimet!

13/09/2016, 10:37 |

Zhang Jindong dheErickThohir – perjashto ndonje impenjim profesional te oreve te fundit – priten te jene ne Milano ne fundin e javes qe te shijojne nga afer Derbyn e Italise.

La Gazzetta dello Sport shpjegon: “Delegazioni Suning … Read More

Champions League, Thohir zbulon qe ka kerkuar 4 vende per Italine

29/07/2016, 21:20 |

E intervisten e gjate per CNBC, presidenti Erick Thohir eshte fokusuar edhe te situata lidhur me numrin e skuadrave italiane qe shkojne ne Champions League dhe zbulon kerkesen qe i ka bere UEFA-se:

“Shpresojme qe UEFA na lejon … Read More

Mancini: “Takimi me Thohir? Asgje e re. Icardi dhe Candreva? Per kete pyesni ate.”

25/07/2016, 9:43 |

“Nuk ka asgje per tu qartesuar ne kete mes. Situata eshte normale, si dy dite me pare. Nuk ka ndryshuar asgje, te shikojme ne ditet e ardhshme”. Keshtu eshte shprehur Roberto Mancini ne konferencen per shtyp pas ndeshjes … Read More

Mancini: “Duhet te zgjoheni”. Thohir: “Nese nuk ta ndjen, je i lire te largohesh”. Tani eshte…

25/07/2016, 9:25 |

Duhet te ishte nje takim ku do te qartesoheshim shume gjera ai ndermjet Thohir dhe Mancinit te shtunen, por asgje nuk eshte rregulluar, madje palet kane dale nga ai takim akoma me larg njeri-tjetrit.

Gjate takimit, … Read More