Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

ausilio

Inter, nga idea Vidal e deri te Kovacic per mesfushen: ja situata. Per te mos harruar edhe dy…

22/07/2018, 0:27 |

Pas kthimit nga Nanjing, Piero Ausilio studion te gjitha opsionet e mundshme per te bere goditjen e ardhshme ne merkato.

Dhe me emrin e Sime Vrsaljko qe eshte gjithmone e me i nxehte per rolin e mbrojtesit te krahut te … Read More

Inter dhe merkato, nuk eshte ceshtje emrash por formulash. Duhet ndjekur nje diktat qe…

10/07/2018, 23:00 |

Merkato e Interit nuk ka ndaluar absolutisht ashtu sic duket pas goditjeve te qershorit.

Perkundrazi, drejtori sportiv Piero Ausilio eshte vazhdimisht ne kerkim te nje mbrojtesi te krahut, te nje mesfushori dhe nje sulmuesi krahu.

Sic mesohet nga fcinter1908.it, … Read More

“Ausilio ka shitur edhe te brendshmet e baristit ne Appiano! Icardi, Malcom dhe Rafinha…”

03/07/2018, 23:05 |

Fabrizio Biasin, gazetar i afert me Interin, ne editorialin e tij ka folur per momentin e zikalterve.

Ai ka folur per merkaton dhe ka cekur 5 pika interesante, pa harruar te lavderoj punen e bere nga Ausilio.

“Jemi ne periudhen … Read More

Manaj i thote lamtumire Interit, sulmuesi shqiptar ne Spanje. Ausilio…

30/06/2018, 17:33 |

Interi vazhdon te punoj me intensitet te madh ne merkato.

Pasi qe ka zyrtarizar Nainggolan ne hyrje dhe ka siguruar sherbimet e Asamoah, De Vrij e Lautaro Martinez, klubi zikalter po punon edhe per merkaton ne dalje.

Sot eshte … Read More

Corriere dello Sport – Plusvalencat ok dhe lojtaret big qendrojne: Inter, nje kryeveper! Vitin tjeter…

30/06/2018, 12:58 |

Plusvalencat jane kompletuar dhe 45 milionet per te kenaqur UEFA-ne jane arritur.

Gardini, Ausilio dhe krahu i tij i djathte Baccin, kane qene autore te nje kryevepre te vertete duke arritur plusvalencat pa prekur lojtaret e rendesishem.

Po flasim … Read More

Ausilio: “Perisic dhe Brozovic qendrojne. Do flasim per rinovimin me Icardin. Per Malcom ju them…”

25/06/2018, 21:50 |

Piero Ausilio ka folur sonte poshte zyrave te Interit pas nje dite intensive qe ka perfshire ardhjen e Nainggolan dhe takimin me Spallettin.

Drejtori sportiv zikalter eshte ndalur duke folur per gazetaret e pranishem aty. Keto jane temat per te … Read More

Sky Sport – Inter, plusvalencat me afer edhe fal… Vecinos! Ide fantastike e Ausilios qe…

22/06/2018, 23:55 |

Interi eshte afer qe te arrij 45 milione euro plusvalenca brenda dates 30 qershor.

E per kete gje nje pune te madhe ka bere edhe drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio qe jo me kot muaj me pare kishte thene … Read More

Dy lojtare te propozuar per Interin nga Anglia, nje ish-interist deshiron te kthehet! Lojtari tjeter…

21/06/2018, 0:46 |

Edhe pse larg nga Milano, per Marko Arnautovic kemi degjuar te flitet.

Dhe tani, sic raportohet nga Sky Sport, idea e austriakut eshte qe te rikthehet ne Milano, saktesisht te Interi.

Gjate dites Piero Ausilio ka takuar vellaun dhe … Read More

Suso i gatshem te transferohet te Interi! Ausilio per spanjollin ofron Candrevan kurse Milan…

21/06/2018, 0:15 |

Gianluca Di Marzio pak minuta me pare dha lajmin se Interi ka bere nje tentative per spanjollin e Milanit, Suso.

Milani tashme eshte i vetdijshem per kete kontakt nga ana e Interit me agjentin e spanjollit dhe po pret qe … Read More

Bettella te Atalanta, eshte e kryer: ja shifrat. Ausilio sistemon nje tjeter lojtar dhe tani…

20/06/2018, 22:26 |

Piero Ausilio ka gati nje plusvalence tjeter per bilancin e Interit.

Drejtori sportiv zikalter po punon forte keto dite dhe ne menyre intensive po kerkon qe te mbyll bilancin duke siguruar plusvalencat e nevojshme brenda 30 qershorit.

Ne kete … Read More

Inter, Ausilio on fire: dy te rinje afer Sassuolos. Sistemimi i bilancit eshte shume afer dhe…

20/06/2018, 0:08 |

Nga njera ane blerjet, me Nainggolan ne krye, dhe nga ana tjeter daljet si sinonim i plusvalencat.

Ata qe do te pershendesin Interin do te jene te rinjte, kryesisht nga Primavera.

Per momentin me Genoas po mbyllet tratativa per … Read More

Martusciello: “E ardhmja ime eshte te Interi. Ne merkato dicka duhet bere, e di qe Ausilio…”

18/06/2018, 19:40 |

Ndoshta emrin e tij nuk e keni degjuar shpesh, por nese Interi ka arritur ne Champions League kete sezon (dhe sidomos me nje mbrojtje super) atehere meritat jane edhe te Giovanni Martusciello.

Ish-trajneri i Empolit iu bashkua Spallettit ne stafin … Read More

Corriere della Sera – Limitet nga UEFA? Inter ben te ditur se nuk do te ndryshojne strategjite e merkatos

16/06/2018, 17:36 |

Strategjite e Interit ne merkato nuk pritet te ndryshojne.

Kete shkruan Corriere della Sera qe thote se nga klubi behet e ditur qe strategjite per merkaton nuk do te ndryshojne, pavaresisht rregullave dhe obligimeve te UEFA.

Interi duhet te … Read More

Premium Sport – Inter, akord me agjentin e Nainggolan: ja shifrat. Lojtari…

12/06/2018, 19:43 |

Inter e ka shume seriozisht per Radja Nainggolan.

Deri ne ate pike sa, sic thote Premium Sport, tashme eshte gjetur marreveshja personale mes agjentit te lojtarit dhe klubit zikalter.

Palet jane takuar disa here dhe takimi i fundit ka … Read More