Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

532 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Ate qe po tenton te beje Steven Zhang nuk e ka bere dot asnje President: “Po mundohet me gjithe shpirt…”

Corriere zbulon: “Ate qe po tenton te beje Steven Zhang nuk e ka bere dot asnje President: “Po mundohet me gjithe shpirt…”
Inter Club Staff

Brenda pranveres se ardhshme, Interi deshiron te zgjidhe perfundimisht ceshtjen e sponsorit te fanelles.

Tashme duket i sigur largimi i Pirellit dhe drejtuesit zikalter po tentojne qe te mbyllin nje maksi-marreveshje per te zevendesuar marken legjendare qe gjendet prej me shume se 20 vitesh ne fanellen e Interit.

Por kush po merret me kete ceshtje? Eshte pikerisht Presidenti i Interit, Steven Zhang, qe sipas Corriere dello Sport “ate qe po tenton te beje Steven Zhang nuk e ka bere dot asnje President i Interit per klubin e tij.”

Por per cfare behet fjale? Ta zblulojme se bashku duke hyre ne brendesi te shkrimit te Corriere dello Sport.

“Tridhjete milione euro. Kjo eshte pergjigjja. Kjo eshte shifra qe Steven Zhang deshiron ti dhuroje Interit nga sponsorizimi ne fanelle duke filluar nga 2021-2022.”

“Pirelli do te zevendesohet. Marreveshja e re nuk ka ardhur akoma, por dosjet jane gati ne seline e Interit. E ku i dihet, Steven Zhang nga Kina do te rikthehet me lajme shume te mira sepse te gjithe zerat thone qe ai ka shkuar kryesisht per kete ceshtje.”

“Eshte nje udhetim pune ai i presidentit zikalter, qe vetem pak dite me pare eshte nisur drejt Nanjing.”

“Nuk eshte aspak nje mister qe marka qe do te zevendesoje Pirellin do te jete nje marke kineze dhe pikerisht meqe jemi ne kete pike te diskutimit, le te flasim pak per marreveshjen qe eshte arritur dje ndermjet Suning dhe Hisense.”

“Javet e kaluara Zhang Jindong ka takuar presidentin e Hisense, Zhou Houjian, qe eshte pronari kompanise gjigande.”

“Sipas postimit dhe komunikimit zyrtar, marreveshja eshte per shume fusha ku Suning dhe Hisense do te jene bashke partnere.”

“Me siguri qe kane folur edhe per nje sponsorizim te rendesishem per klubin zikalter edhe pse dicka te tille do e zyrtarizoje vetem Steven Zhang.”

“Ne te kaluaren eshet folur edhe per Evergrande apo Samsung, por ne kete moment, Hisense duket ne avantazh edhe pse dy kompanite e tjera gjigande nuk bejne aspak shaka ne kete pike.”

Nje upgrade i rendesishem ai qe po tenton Steven Zhang. Corriere dello Sport e mbyll keshtu shkrimin e saj: “Sezonin e shkuar Pirelli ka paguar ne kasat e Interit plot 24 milione euro.”

“Aty perfshiheshin te gjithe bonuset te lidhura me Serie A por mbi te gjitha edhe ne Europe.”

“Por Steven Zhang deshiron te beje ate gje tek Interi qe nuk e ka arritur asnje president zikalter ne histori: te sjelle nje sponsor te bluzes qe do te paguaje tek Interi 30 milione euro ose me shume ne sezon. Jo pak apo jo?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.