Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

271 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Caressa nuk permbahet: “Bergomi kishte te drejte. Nuk e keni kuptuar qe fytyra e Eriksen per Conten eshte…”

Caressa nuk permbahet: “Bergomi kishte te drejte. Nuk e keni kuptuar qe fytyra e Eriksen per Conten eshte…”
Inter Club Staff

Edhe pse tek Interi perpara eshte derbi dhe zikalterit gjenden ne mes te nje situate te veshtire per shkak te prekurve me virus, nje teme kryesore eshte ajo e Erisken neper media.

I fundit qe ka folur per kete eshte gazetari dhe komentatori i njohur italian i Sky Sport, Fabio Caressa (nuk eshte hera e pare).

Ai ne frekuencat e Radio Deejay i ka dhene te drejte ne nje fare menyre Beppe Bergomit per ato qe ai ka thene ne te kaluaren por nuk eshte ndalur me aq.

“Tifozet e Interit prisnin nje tjeter lojtar ne Milano. Per kete nuk duhet te genjejme veten sepse eshte shume e vertete.”

“Te gjithe kane pritur qe Eriksen te beje cudira te ky Inter por deri me tani ai eshte kthyer ne nje lojtar pankine.”

“Kur Bergomi ka tentuar ti shpjegoje te gjitheve situaten e tij, te gjithe i thane Bergomit se po tregohesh kritik pa shkak.”

“Por ai kishte te drejte. Eriksen duket nje lojtar tjeter. Topi duhe te kaloje nga ai por Antonio Conte nuk po ja pason fare ate top.”

“E pastaj, Eriksen ka te njejten fytyre edhe kur fiton por edhe kur humb dhe me sa duket, Contes kjo fytyre (e Eriksen) nuk i pelqen aspak. Ai do fytyra emotive. Nuk e keni kuptuar ende?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.