Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

444 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Doni ta dini cilin lojtar te Interit ka me shume frike Allegri? As Lautaro e as Dzeko, por…”

Corriere zbulon: “Doni ta dini cilin lojtar te Interit ka me shume frike Allegri? As Lautaro e as Dzeko, por…”
Inter Club Staff

“Kunder Sheriff, me shume se te tjeret, ka qene nata e Arturo Vidal: ka qene ai qe ka marre perdore Interin me nje assit dhe nej gol.”

“Per zikalterit u komplikuan shume gjerat pas golit te barazimit te Sheriff por Vidal gjeti forcen te eksperienca e tij dhe i dha Interit avantazhin perseri.”

Nderkohe, per kete ka folur edhe Corriere dello Sport dhe ka dashur te ndalet edhe te ndeshja e kesaj fundjave me Juventusin.

“Ne kete moment qe po flasim, Interit deri me sot, ne ndeshjet e tjera, i ka munguar Arturo Vidal qe ka qene i cmuar kete sezon.”

“Ai ka me te vertete nje status te rendesishem ne skuader dhe ndonjehere lojtare si ai ne futboll i frikesojne kundershtaret vetem me prezence.”

“Eshte pikerisht ai lojtari qe ka me shume frike Juventusi per ndeshjen e se dieles ne San Siro ndaj Interit.”

“Fantazma e ndeshjes se kaluar kur Vidal u pershendet miqesisht para ndeshjes me te gjithe ish-skuadren e tij, por menjehere sapo filloi loja i shenoi nje gol te rende eshte e gjalle akoma.”

“Shume e mbajne mend ate moment si vijen e kuqe qe shkeli Juventusi ku ne nje fare menyre beri qe Interi te ishte pretendent kryesor per te fituar Scudetton vjet.”

“Prandaj, nese Vidal do te jete ne fushe, ai eshte njeriu qe Allegri dhe stafi i tij kane me shume frike: per eksperiencen, per nivelin e liderit qe eshte por edhe per cilesite e tij tekniko-taktike.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.