Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

255 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere zbulon: “Inter, drejt Napolit kemi lajme te mira per Inzaghin: ne formacionin zikalter pritet te luaje edhe…”

Corriere zbulon: “Inter, drejt Napolit kemi lajme te mira per Inzaghin: ne formacionin zikalter pritet te luaje edhe…”
Inter Club Staff

Edhe Corriere dello Sport konfirmon se ne ndeshje ndaj Napolit, do te mungoje me siguri Stefan De Vrij, i demtuar me Kombetaren.

Duke pare llojin e demtimit, nuk ka asnje shans qe te luaje ne kete ndeshje te rendesishme. Por per sa i perket te tjereve, Corriere tregon se ka lajmer tem ira per Interin.

“Per Inzaghin per fat te mire, De Vrij eshte e vetmja mungese e sigurt ne skuadren zikalter dhe duke pare si ishin gjerat, le te themi se ky eshte nje lajm shume i mire.”

“Si fillim, ne vend te De Vrij do te luaje Ranocchia, i cili do te jete ne qender te mbrojtjes, nje rol qe e ka bere shpesh here ne dy sezonet e fundit dhe me vendosmeri te madhe.”

“Nderkohe, ka lajme shume te mira per sa i perket Bastonit, qe duket se mund te jete ne kete ndeshje dhe stervitja ka treguar se ai po rikthehet.”

“Edhe per Dzeko duket se nuk ka probleme te medha, por ky i fundit do te vleresohet me mire ne ditet ne vazhdim.”

“Shpresa e madhe eshte qe te pakten Bastoni te jete ne fushe dhe Dzeko ta nise nga stoli, do te ishte nje pikenisje e mire per Interin.”

“Natyrisht qe nese Bastoni mungon, prapa do te jete Dimarco ne te majte dhe per Interin nuk do te ndryshonte shume.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.