Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

618 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dalbert-Inter drejt ndarjes: braziliani do te largohet nga Milano nese…

Dalbert-Inter drejt ndarjes: braziliani do te largohet nga Milano nese…
Inter Club Staff

Ai eshte ende nje objekt misterioz per te gjithe duke filluar nga mediat por edhe per tifozet zikalter qe e priten me entuziazem. 

Behet fjale per Dalbert Henrique, lojtari i ardhur nga Nice ne France dhe me pritshmeri te larta duke pare sezonin shume te mire te kaluar ne Ligue 1.

Fatkeqsisht, ai nuk ka arritur te tregoje asgje me bluzen zikalter sepse mundesite i ka pasur shume te pakta dhe minutat e luajtura po ashtu.

Aventura e Dalbert tek Interi duket se eshte ne fund te saj, edhe pse asnjehere nuk filloi mire.

Kete gje e ka shkruar  sot ne mengjes Tuttosport, duke bere nje interpretim te vecante per fjalet e thena nga Piero Ausilio dje tek Premium Sport perpara  ndeshjes Chievo-Inter.

Ja cfare shkruan e perditshmja italiane:

“Eshte lojtari me i kerkuar per merkaton e ardhshme. Shume skuadra te nje niveli te larte nga Gjermania e deri ne Angli nga nje telefonate per Dalbert na e kane bere.” – eshte shprehur drejtori sportiv i Interit.

Sipas te perditshmes torineze, Interi me oferten e duhur, do e linte te largohej Dalbert qe nuk ja doli do te te vihej ne dukje tek zikalterit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.