Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,948 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Boer: “Santon jashte? Per te jan shume 3 ndeshje rrjesht. Brozovic mund te rikthehet kunder Romes. Perjashtimet…”.

De Boer: “Santon jashte? Per te jan shume 3 ndeshje rrjesht. Brozovic mund te rikthehet kunder Romes. Perjashtimet…”.
  • On 28/09/2016, 19:07

Perpara ndeshjes se neserme kunder Sparta Praga, Frank de Boer foli perpara gazetareve ne konferencen e zakonshme:

Ne kampionat ke ndryshuar shume pak, ndersa ne Europa League ka ndodhur e kunderta, mund te jete ky nje rrezik per skuadren?
“Duhet te shikojme fizikun e lojtreve, eshte shume e rendesishme. Psh Santon nuk mund te luante tre ndeshje rrjesht, eshte e komplikuar. Neser duhet te bej disa ndryshime ne formacion, por skuadra do jete e forte”.

Jeni i shqetesuar per faktin se ka shenuar vetem Icardi e Perisic?
“Jo. Te gjithe po permiresohen, do vijne gola dhe nga lojtaret e tjere”.

Brozovic nuk eshte grumbulluar, motivi?
“DUhet te vij ne forme hap pas hapi, te punoje me skuadren. Gradualisht do kthehet ne dispozicion te grupit. Mund te rikthehet me romen, ajo qe ndodhi tani ka kaluar. Eshte gjithcka ne rregull”.

Ndryshimi i trajnerit te Sparta Praga do jete nje problem per ju?
“Nuk e di. Nuk e njoh dhe nuk e di sesi mund te ndryshojne gjerat. Mund te jete nje surprize. Mund te jete avantazh per ata ose per ne, nuk mund ta dijme. Ne te gjitha rastet kam besim tek skuadra ime”.

Sa rendesi ka ky kompeticion?
“Sigruisht qe duam ta fitojme kete kup. Flasim per nje kompeticion te ndryshem nga kampionati e duhet te sigurohem per formen e lojtareve. Deshiroj te fitoj gjithmon, kjo eshte e sigurt. Neser do jete nje gar shume e rendesishme, pastaj do mendojme per Romen”.

Sa do jete e rendesishme per kualifikimin ndeshja e neserme, duke pare humbjen ne te paren?
“Skuadrat kane zero pik, sigurishte qe do jete shume e rendesishme per klasifikimin dhe per ata e per ne. Duhet te shkojme perpara ne kete kompeticon, kunder Sparta Praga eshte ndeshje shume e rendesishme”.

Keni treguar se nuk e keni problem tju besoni te rinjeve, pas Miangue mund te jete radha e nje tjeter djaloshi?”
“Kur nje djalosh ka kualitet duhet ti japim hapesiren qe meriton. Fakti qe ju besoj te rinjeve mund te jete shume i rendesishem per klubin dhe per sektorin e te rinjeve. Per mua vlen qe ata te tregojne kualitetin e tyre”.

Si futbollist ke luajtur kunder Sparta Praga, cfare kujton?
“Nje mendim pozitic, flasim per nje stadium te bukur dhe atmosfera eshte e zjarrte”.

Per shkak te normave te Uefa nuk keni ne liste shume lojtare per kete kompeticion, jeni i zhgenjyer per kete?
“Duhet te bejm pa ta, nuk ankohem. Normat jane keto, kam besim tek lojtaret qe kam ne dispozicion per Europa League”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.