Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,419 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, fjalet e Spallettit nuk i kane pelqyer klubit dhe lojtareve. Nuk kuptohet dot nese…

Inter, fjalet e Spallettit nuk i kane pelqyer klubit dhe lojtareve. Nuk kuptohet dot nese…
Inter Club Staff

Per fjalet e tranjerit zikalter ka folur per Sky Sport gazetari Massimiliano Nebuloni.

Kane bere shume dhe vazhdojne te bejne te diskutojne fjalet e leshuara nga Luciano Spalletti dje pas ndeshjes Inter-Napoli.

Tekniku zikalter ka evidentuar nje mungese kualiteti ne skuadren qe ka ne dispozicion. Fjale qe, sipas Massimiliano Nebulonit nuk i kane pelqyer as klubit (drejtuesve ne primis) por as lojtareve.

Ja fjalet e Massimiliano Nebulonit per Sky Sport:

“Fjalet e Spallettit nuk i kane pelqyer as drejtuesve ne radhe te pare, por as lojtareve”

“Ato ishin fjale qe i drejtoheshin drejtuesve te klubit dhe nje sinjal qe ne merkato duhet te bliheshin lojtare me kualitet.”

“Ishte nje mesazh qe mund te kuptohet keshtu, por edhe qe skuadrat siper Interit ne kete moment ne klasifikim kane me shume kualitet, madje edhe dy romanet.”

Image result for nebuloni spalletti

“Por nese shikon rezultatet e munguara ndaj Udinese, Beneventos apo Crotones, kjo nuk eshte mungese kualiteti, por nje problem mental me shume. Prandaj si kane pelqyer keto deklarata drejtuesve.”

“Kujtojme qe lojtaret e Spallettit ne 12 ndeshjet e fundit kane arritur me te vertete rezultate shqetesuese: kane fituar vetem 2 ndeshje nga 12 te luajtura.”

Pavarsisht fjaleve te Nebulonit, nuk dihet perse-ja e fjaleve te Spallettit dje qe kishte nga nje gje per te thene per te gjithe. Kujtojme se nje lojtar qe mund te kete mbetur i prekur nga fjalet e Spallettit mund te jete Joao Cancelo te cilit Spalletti ju drejtua pak rende.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.