Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

356 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Vrij-doping, komunikata e antidoping ne Itali: “Jane te nevojshem disa kontrolle…”

De Vrij-doping, komunikata e antidoping ne Itali: “Jane te nevojshem disa kontrolle…”
Inter Club Staff

Deklarata e Nado Italia vjen pas rezultateve te kontrollit e mbrojtesit hollandez.

Ne ditet e kaluara kemi shkruar per lajmin se lojtari i Lazios, Stefan de Vrij, qe me shume mundesi do te vije tek Interi ne vere me parameter zero, eshte therritur te deshmoje perpara organizates anti-doping.

Per mbrojtesin e Lazios ne fakt u perfol se behej fjale vetem per nje ceshtje burokratiko-administrative, por nuk eshte fiks keshtu.

Image result for de vrij antidoping

Pas takimit te djeshem, kjo ka qene komunikata e leshuar nga Nado Italia:

“Prokura antidoping i Nado Idalia, e drejtuar nga Pierfilippo Laviani do te vazhdoje te kerkoje disa informacione te reja per ceshtjen e Stefan de Vrij. Kete gje ka kerkuar prokura pasi ka pyetur lojtarin dhe mjekun e Lazios, Angelo Ventura.”

Nuk dihet ende me siguri se per cfare behet fjale, por ky fakt ka vene jo pak ne alarm drejtuesit e Interit qe e shohin De Vrij nje titullar ne sezonin e ardhshem me bluzen zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.