Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 20, 2019

Scroll to top

Top

965 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Delio Rossi zbulon: “A e dini qe Icardi shpertheu vetem fal inatit qe kishte me mua?”

Delio Rossi zbulon: “A e dini qe Icardi shpertheu vetem fal inatit qe kishte me mua?”
Inter Club Staff

A e dini se sot mbase Icardi nuk do te ishte ky qe eshte sot dhe se gjithcka ka ndryshuar pergjithmone historine e Mauros?

Me shume mundesi po. Historia personale e Mauro Icardit ka ndryshuar perfundimisht me te gjitha gjasat ne 6 janar 2013 kur me nje dopiete ne Stadium ai firmosi nje fitore te Sampdorias kunder Juventusit.

Por tranjeri i Sampdorias ne ate kohe, Delio Rossi ka folur per mikrofonat e Mediaset dhe ka treguar se si Mauro Icardi eshte ne keto nivele sot prej nje inati personal me tekinikun italian te asaj kohe.

Ja fjalet e plota te Delio Rossit: 

“Kishim kete djalosh te talentuar qe luante tek Primavera, ishte sulmuesi yne i peste ose i gjashte dhe une e futa titullar ne ndeshjen ndaj Lazios.”

“Perpara ndeshjes erdhi tek une dhe me kerkoi qe pasi te luante te shkonte te luante per Argjentinen U18 ne Boteror sepse enderra e tij me e madhe ishte te luante per kombetaren e vendit te tij.”

“Une i thash qe nese do te ikte atje, do e bente kete gje pa lejen time dhe keshtu ai hoqi dore.”

“Por vetem pas 4-5 ditesh ne luajtem kunder Juventusit ne Juventus Stadium dhe ai shenoi 2 gola atje dhe beri Sampdorian te kthente nje rezultat me 10 lojtare nga 1-0 ne 1-2.”

“Nga aty ndryshoi jeta e tij pergjithmone. Me shume mundesi nese do te kishte shkuar tek ai Boteror askush nuk do e kishte njohur ate Icardin qe te gjithe njohin sot.”

“Historia e tij lindi fale nje inati me tranjerin e tij. Por per mendimin tim mund te permiresohet akoma me shume.”

“Mua do te me pelqente me shume sikur te lodhej me shume per shoket per shembull dhe jo per golat.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.