Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

703 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Deshiron te qendrosh tek PSG?” Ja reagimi i Icardit. “Nese do te rikthehej tek Interi, Marotta e di shume mire qe do ishte nje problem me shume.”

“Deshiron te qendrosh tek PSG?” Ja reagimi i Icardit. “Nese do te rikthehej tek Interi, Marotta e di shume mire qe do ishte nje problem me shume.”
Inter Club Staff

Ne menyre te cuditshme dhe te papritur, duke pare se cfare ndodhi vitin e kaluar, por Mauro Icardi duket tashme i vendosur per te vazhduar eksperiencen e tij tek Paris Saint Germain.

Leonardo, drejtori sportiv i klubit parizien, ashtu si tregon Corriere dello Sport, ka marre me ne fund dakordesine e lojtarit.

Menjehere pasi Icardi i ka dhene atij ‘ok’, drejtuesi i larte i Paris Saint Germain ka filluar negociatat me Interin.

“Paris Saint Germain ka mbetur shume e kenaqur me rendimentin e Icardit dhe ka vendosur qe ta bleje ate.”

“Kjo ka ndodhur edhe fale ‘po’-se qe ai ka thene per te vazhduar aventuren e tij ne kryeqytetin e Frances.”

“Gjithesesi, pandemia ka bere qe Leonardo te beje nje tentative per te ulur cmimin.”

“Marotta per momentin eshte i ndalur tek 70 milionet edhe pse administratori i deleguar e di qe Icardi i rikthyer ne Milano eshte nje problem me shume per Interin.”

“Keshtu, nuk perjashtohet aspak nje ulje e rendesishme per te, por Interi me siguri po pret te marre nga ai nje cek qe lexon 60 milione euro plus disa bonuse te thjeshta. Kjo eshte pak por e sigurt.”

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.