Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

966 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dimarco-show, i riu zikalter protagonist absolut. Udheheq Italine ne finale dhe…

Dimarco-show, i riu zikalter protagonist absolut. Udheheq Italine ne finale dhe…
Bujar Berishaj

 Federico Dimarco i ve krahet Italise U-19 dhe pren bileten per ne finalen e Europianit U-19.

Fal fitores se sotme me rezultat 2-1 kunder Anglise, azzurret e Paolo Vanolit kane fluturuar ne finale dhe protagonist i ndeshjes ka qene mbrojtesi i krahut te majte i akademise zikalter qe ka shenuar dy gola vendimtar, njerin me penallti dhe tjetrin me nje gjuajtje te lire te jashtzakonshme.

Anglezeve nuk i mjafton nje autogol i Alberto Picchit ne fund te ndeshjes dhe keshtu perfundon gjithcka. Italia tani do te pres fituesin e ndeshjes France-Portugali per te mesuar se me ke do te luaj ne finale. Finalja e EURO U-19 zhvillohet me 24 korrik.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.