Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,581 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Do jete Mauro Icardi i sakrifikuari i madh? Per largimin e tij duhen te pakten 40 milion euro. Mancini do hidhej ne sulm per Dzekon!

Do jete Mauro Icardi i sakrifikuari i madh? Per largimin e tij duhen te pakten 40 milion euro. Mancini do hidhej ne sulm per Dzekon!
  • On 26/06/2016, 11:37

Ndoshta eshte Mauro Icardi i sakrifikuari i madh i ketij Interi. Suning ka ndryshuar linjen e merkatos zikalter, duke ju dhen driten jeshile levizjeve hyrse. Por eshte e qarte qe 1 i sakrifikuar i madh do jete i domosdoshem per te rregulluar bilancin per FFP.

Murillo dhe Brozovic jan dy emrat me te perfolur si te sakrifikuarit e kesaj skuadre, por sot Gazzetta dello Sport shpjegon se nese vjen nje oferte mbi 40 milion, Maurito mund te largohet nga zikaltrit. Per kapitenin ziklater ka mberritur nje oferte e West Ham dhe disa sondazhe nga Atletico Madrid. Posht 40 milion eurosh, drejtuesit e Inter nuk do ulen fare ne tavoline.

Por nese largohet Icardi cili do e zere vendin e tij? Perseri kjo e perditshme vazhdon, Mancini do hidhet ne sulm mbi Dzekon. Boshnjaku eshte ne shitje nga Roma dhe vlen vetem 15 milion euro. Problem mund te jete vetem paga prej 4,5 milion eurosh ne sezon. Mancini eshte i bindur se boshnjaku edhe pse kaloj nje sezon te veshtire, ka kualitetet qe ai deshiron, dhe eshte gati per te shperthyer.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.