Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2019

Scroll to top

Top

864 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E bujshme nga LaPresse: “Marotta, ka filluar sulmi i Interit. Zikalterit favorit, ja skenari i mundshem…”

E bujshme nga LaPresse: “Marotta, ka filluar sulmi i Interit. Zikalterit favorit, ja skenari i mundshem…”
Inter Club Staff

Beppe Marotta tashm do te largohet nga Juventusi. Por cfare e eardhme e pret drejtuesin aktual te Juves? 

Lajmet e fundit qe vijne nga agjencia e lajmeve “LaPresse” flasin per nje afrim te forte te Interit me Marotten qe mund te kaloje pikerisht tek rivalet me te eger te skuadres nga Torino.

“Per sa i perket te ardhmes se Marottes qe ka derguar Juventusin ne fitoren e shtate titujve kampion dhe ne dy finale Championsi, e ardhmja e tij nuk do te jete ne FIGC (federate) ashtu si ka deklaruar edhe vete ai.”

“Nuk eshte zgjedhja ime”, shtoi ai, por “nuk perjashtoj kalimin tek nje klub tjeter i madh. Dua te jem ne timon per sezonin 2019-2020”, e ka mbyllur Marotta diskutimin e tij perpara gazetareve.

Por sipas asaj qe shton LaPresse, ne gjurmet e tij jane tre skuadra te medha Italiane dhe qe jane rivalet me te medha te Juventusit: Napoli ka bere nje tentative, por De Laurentiis nuk mund ta paguaje aq sa kerkon Marotta ne sezon (tek Juventus merte 2 milione euro ne sezon).

Tjeter skuader e interesuar eshte Roma por qe sapo ka mare ne ate pozicion Umberto Gandini dhe keshtu per momentin esht e mbuluar.

Hipoteza me e besueshme eshte ajo e Interit sipas asaj qe po qarkullon ne keto momente ne ambjentet sportive italiane.

Projekti i Suning eshte me siguri me ambiciozi dhe Interi ka nevoje per dike pas largimit te Walter Sabatinit. Klubi zikalter nuk ka gjendur ende nje figure qe te qendroje perkrah Ausilios. Te jete pikerisht Marotta? Ky eshte skenari me i mundshem ne kete moment per te ardhmen e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.