Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2021

Scroll to top

Top

1,058 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter-Jovetic, tratativa vazhdon: qendrimi i Cityt dhe te rejat e fundit

Bujar Berishaj

Nje e kaluar qe kthehet ne mode, fuqishem.

Stevan Jovetic dhe Serie A, kapitull akoma jo i mbyllur. Per sulmuesin e Manchester City eshte prej me shume se 2 muaj interesimi i Inter, per te cilin ju kemi folur tashme. Kontaktet mes klubit zikalter dhe talentit malazez jane te vazhdueshme, nje tratative qe vazhdon me hapa te vegjel: me shoqeruesit e lojtari bisedimet kane qene te frytshme. Tani mbetet per tu bindur Manchester City.

Problemi kryesor eshte i lidhur me formulen e nje operacioni te mundshem, me Interin qe shtyn per nje huazim me te drejte blerje kurse City do te lirohej nga lojtari vetem ne menyre perfundimtare. Nje zgjidhje e mundshme mund te jete ajo e nje huazimi me obligim blerje, por duhet te gjendet nje marreveshje totale sa i perket kostove.

Me Interin qe mbeshtetet shume ne vullnetin e Jovetic – per te cilin ka levizur edhe Juve – per tu kthyer ne Itali: agjenti i lojtarit, Ramadani, eshte ne presing, Serie A eshte qellimi i Jovetic. Inter mbetet gjithmone ne dritare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.