Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

379 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Inter, nje lajm shume i keq: ja sa do te mungoje Barella per shkak te demtimit!

E FUNDIT – Inter, nje lajm shume i keq: ja sa do te mungoje Barella per shkak te demtimit!
Inter Club Staff

Lajmet e keqija nuk kane te mbaruar ne shtepine Inter dhe mund te themi me plot gojen, qe kesaj radhe eshte nje lajm shume i keq per skuadren e Contes.

Pas humbjes se djeshme ne shtepi ndaj Bolognes 1-2 e cila erdhi ne nje menyre shume te shemtuar, tani Conte do duhet te perballet edhe me nje demtim tjeter te rendesishem.

Diten e djeshme ka qene ne tribune ne menyre surprize Niccolo Barella i cili me sa duket, ka pasur nje demtim muskular.

Vetem pak minuta me pare, Interi ka publikuar rezultatet e kontrolleve mjekesore te italianit te Interit.

“Barella ka zhvilluar kete mengjes testet mjekesore pas demtimit muskular qe akuzoi dhe qe e la jashte ndeshjes se djeshme ndaj Bolognas.”

“Keto kontrolle kane evidentuar nje terheqje muskulare ne kofshen e kembes se djathte.”

“Kushtet e tij do te vleresohen gjate javes tjeter nese do te jete i gatshem apo jo per tu rikthyer ne stervitje te diferencuar.”

Behet me dije nga burime te ndryshme se ky lloj demtimi deshiron te pakten 3 jave qe te rekuperohet dhe kjo do te beje qe Barella te humbase 6-7 ndeshje ne Serie A, dhe me shume mundesi te jete ne forme vetem ne ndeshjen e pare te Europa League ndaj Getafe.

Nje lajm shume i keq per Conten ky duke pare se ai eshte mesfushori i disate titullar qe demtohet pas karantines.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.