Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

696 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Inter del me nje komunikate zyrtare: “Suning do te vazhdoje te…”

ZYRTARE – Inter del me nje komunikate zyrtare: “Suning do te vazhdoje te…”
Inter Club Staff

Pas shume deklaratave dhe prapaskenave te zbuluara dite pas dite, ja ku ka ardhur edhe nje pozicion zyrtar i Interit.

Gjithcka ka te beje me temen Suning dhe me nje tratative per hyrjen ne klub te partnereve te ri financiare.

Klubi zikalter keshtu ka dale publikisht me nje komunikate zyrtare vetem pak minuta me pare ne website.

Kete komunikate e ka dhene Inter, Media dhe Communication, e cila per here te pare pas shume kohesh, ka folur per kete ceshtje.

“Pronaret tane jane ne tratativa per te gjetur nje sere zgjidhjesh per sa i perket struktures se kapitalit dhe per menaxhimin e likujditetit.”

“Suning ka konfirmuar vullnetin e saj per mbeshtetjen financiare te klubit me ose pa nje mbeshtetje te jashtme:”

“Por eshte e drejte nga ana e tyre qe te shohin per zgjedhje edhe jashte, duke qene se momenti eshte teper i rendesishem.”

“Ne kete sens, Suning ka nominuar disa konsulente dhe advisor ne Azi per te punuar bashke per te gjetur partnere adapt, per te gjetur forma te ndryshme kapitali apo edhe financime. Bashkebisedimet me partnere potenciale jane konstant.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.