Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

412 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E fundit nga Argjentina: “Interi eshte shume afer goditjes se madhe per zevendesuesin e Handanovic.”

E fundit nga Argjentina: “Interi eshte shume afer goditjes se madhe per zevendesuesin e Handanovic.”
Inter Club Staff

Edhe ne Argjentine diten e sotme kane folur per merkaton e Interit por kesaj radhe nuk ka te beje me Lautaro Martinez.

Mediat ne Argjentine kane zgjedhur nje teme te re mbi te cilen duket se kane nje informacion te brendshem nga tratativa.

Sipas tyre, eshte shume e mundshme qe portieri i Udineses, Musso, te kaloje tek Interi shume shopejt.

Sipas portalit Vavel, zikalterit kane rene dakort me Udinesen per te paguar rreth 26-27 milione euro per te marre lojtarin.

Nderkohe, burime te tjera nenvizojne se per portierin e Udineses Interi ka vene ne pjate vetem 20 milione eurp, pavarsisht klauzoles qe ai ka prej 35 milione eurosh.

Gjithesesi, duhet pare me kujdes situata sepse ne Argjentine ne keto caste po ka konfirmime nga shumica e mediave online: te gjitha njezeri po thone se ai eshte nje objektiv real i Marottes.

Portieri nderkohe eshte shume i talentuar dhe grumbullohet rregullisht nga kombetarja e Scalonit.

Nese do te shitej ne Milano, klubi i Udineses duket se e ka gjetur pasardhesin e tij po ne Argjentine: Agustin Rossi i Boca Juniors per rreth 10 milion euro.

“Zikalterit po mbyllin marreveshjen, do te ruaje shpatullat e Handanovic kete sezon dhe do te jete gati kur slloveni te terhiqet dhe ai do te behet portieri numer nje”, e mbyll shkrimin e saj Vavel.

Por a eshte kaq e sigurt qe Interi te investoje 20 milione euro apo edhe me shume per nje portier te dyte? Duket shume e veshtire.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.