Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

349 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT nga Bild – Perisic, lajme shume te keqija per Interin: Bayer Munich ka vendosur qe ti thote jo blerjes se kroatit nga Interi!

E FUNDIT nga Bild – Perisic, lajme shume te keqija per Interin: Bayer Munich ka vendosur qe ti thote jo blerjes se kroatit nga Interi!
Inter Club Staff

Nuk vijne aspak lajme te mira nga Gjermania ne keto caste per Interin dhe per drejtuesit e saj, Beppe Marotta dhe Piero Ausilio.

Administratori i deleguar i Interit dhe drejtori sportiv zikalter kishin kohe qe kishin kontakte te aferta me Bayern per Perisic, por me sa duket, keto kontakte nuk kane rezultuar efektive.

Ne keto ore Interi po priste nje sinjal nga ana e Bayern Munich per blerjen e Ivan Perisic, por sipas Bild, ky sinjal ka qene teper negativ.

Me sa duket, Bayern Munich ka bere disa llogari dhe ka dale ne perfundimin se nje investim per Perisic ne shifrat e perfolura nuk ja vlen.

Klubi bavarez eshte shume i kenaqur me paraqitjet e lojtarit ne kete sezon ne Bundesliga, por jo aq sa per ta blere.

Pse? E thjeshte: Bayern nuk deshiron te shpensoje 20 milione euro per kartonin dhe 10 milione euro rroge per nje lojtar jo titullar.

Perisic keshtu do te rikthehet ne Milano dhe do te beje pjese ne skuadren e Contes deri sa te gjehet nje bleres tjeter per te.

Te pakten per momentin, ai do te vije tek Interi. Por duke pare situaten ekonomike te futbollit europian, do te jete teper te veshtire te gjendet nje skuader qe te paguaje aq sa kerkon Interi per kroatin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.